Soru:
Bir izin geçerli bir sunum olarak kabul edildiyse, faydalı bir sunum stratejisi olabilir mi?
cantsay
2016-01-13 16:11:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir letin geçerli bir servis olduğu kabul edilse, profesyonel tenisçiler net kordonu doğru bir şekilde vurabilir ve topun servis kutusuna düşmesini sağlar mıydı ki, buna değecek kadar sık?

Mı olur muydu? oyuncuların ağa ulaştıklarında normal daha güvenli ikinci servisi tercih etmeleri ile en azından bir ilk serviste yaygın olarak denenir mi?

Yoksa risk faydalardan daha mı ağır basıyor? Oyuncular, bir izin , şanslı bir bonustan başka bir şey olmayacak şekilde halihazırda yaptıkları gibi hizmet etmeye devam edecekler mi?

Bence bu fikir temelli bir cevap. Her neyse, bence çok fazla risk ve çok zayıf avantajlar var
Iki yanıtlar:
ʀᴇᴅ_ᴅᴇᴠɪʟ226
2016-01-13 16:41:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bunun oyuncuya bağlı olacağını düşünüyorum. Tanımladığınız duruma izin verildiyse, bu bir asa hizmet etmeye benzer. Mevcut oyuncular, as şansı oldukça düşük olsa da, karşı oyuncunun servis kutusunun kenarlarına servis atarak as yapmaya çalışırlar. Ancak, bazı oyuncular (Federer gibi) ortalamadan daha fazla as alırken, bazıları bu açıdan ortalamanın altındadır. Benzer şekilde, pratikle, oyuncular fileye vurmayı ve artan isabet oranıyla topu servislerine bırakmayı başarabilirler.

Tüm bunlar tamamen varsayımsaldır çünkü kural yoktur ve öyle görünmemektedir. şimdilik hiç olmayacak.

jamauss
2016-01-14 03:18:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hiç Collegiate tenisi veya World Team Tennis'i izlediniz mi? Bu aslında bir kuraldır - izin verilmeyen servisler. Hiçbir oyuncu fileyi kırpmaya ve topu bir as (veya servis kazanan) için yuvarlatmaya çalışacak kadar yetenekli değildir - bu da inçlik mükemmel bir hassasiyet gerektirir. Ayrıca, çoğu oyuncu, izin verilmeyen servis kuralını pek sevmez çünkü 1) buna alışkın değildirler ve 2) fileyi kesip kazanan için yuvarlanan şutlar "ucuz" kabul edilir ve çoğu oyuncu için özür diler. bu şekilde puan kazanmak. Ağ ipinin topun nereye vurduğuna, topun ne tür bir dönüş olduğuna ve fileye hangi açıdan geldiğine bağlı olarak öngörülemeyen sonuçlar verdiğinden bahsetmiyorum bile.

İşte bu konudan bahseden bir makale. konu: http://www.nytimes.com/2013/01/20/sports/tennis/tennis-trying-a-no-let-experiment-on-serves.html?_r=0

+1, size her zaman puan kazandıracak ağ kordonu türünü hedeflemenin temelde imkansız olduğuna tamamen katılıyorum. Başka bir notta, servis atışı oynamanın lehine veya aleyhine olan argümanla ilgili olarak, top kaseti zar zor sıyırdığı için bol miktarda as aldığımı da belirtmek isterim; sunucunun bakış açısından bakıldığında bu, ucuz bir dribling yapan bir let ipi kadar sinir bozucu olabilir. Elektronikler olmadan nesnel olarak let çağırmadan bahsetmiyorum bile, tartışmalı olabilir; bu yüzden erkekler kolej tenisi onlarsız oynuyor.
Profesyonel teniste bir kural olsaydı, kişinin ondan as alma şansını artırmak için net bandın tam olarak hangi kısmının vurulması gerektiğini bulmak için araştırma yapılacağını düşünüyorum. Elbette mükemmelleştirmek yıllar alacaktır, ancak tenisçilerin (ve bu konuda diğer tüm sporcuların) zamanlarının çoğunu becerilerini mükemmelleştirmek için harcadıklarını düşünürsek, bu mükemmelleştirilecek başka bir beceri olacaktır. Bir puan almanın ucuz bir yolu olarak kabul edilse de, yasal olsaydı, bazı oyuncular için bu önemli olmazdı.
İki nokta: ilk olarak temiz bir ası vurmak için o kadar hassas olmanız gerekmez (öyleyse neden daha fazla hassasiyet gerektiren bir şeyi denesiniz ki?); İkincisi, bir servis dışında herhangi bir şekilde yasal olarak bu şekilde puan kazanabilirsiniz ve bu tür şutları yer çarpması veya voleybolla hedefleyen oyuncuları görmüyoruz. Servis üzerinde diğer atışlardan daha fazla kontrole sahip olduğunuzu tamamen anlıyorum, ancak bence en iyi profesyonel tenisçilerin bile yeteneklerini abartıyorsunuz.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...