Soru:
NFL'de 2 yarda çizgisinden PAT'a vurmanın bir cezası var mı?
Daniel
2015-11-23 20:59:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu yıl NFL, ekstra puanların çalışma şeklini değiştirdi, böylece 2 sayılık dönüştürme girişimleri her zaman olduğu gibi 2 yarda çizgisinden koparıldı, ancak artık ekstra puanlar 15'ten ayrıldı. 2 yarda çizgisi (belki hakemlere 2 için gidecekleri söylendi) ve fazladan bir sayı attı, bir ceza var mı? Ya 2. yerden topu attıktan sonra bir damla vuruş yapmaya çalışırlarsa?

Iki yanıtlar:
Joe
2015-11-23 22:33:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bunun için kitaplarda açık bir ceza veya faul yoktur; 2015 Kural Kitabında Kural 9, bölüm 1'de listelenecektir.

Kural 11, bölüm 3, basitçe şunu belirtir:

Deneme, Hakem oyunun başlaması için düdük çaldığında başlar. Gol atan takım topu oyuna sokacaktır:

gelen hatların üzerinde veya arasında herhangi bir yerde

Try-kick için savunma takımının gol çizgisinden 15 yarda uzakta

Try by pass veya run için savunma takımının gol çizgisinden iki yarda uzakta

Not 1: Bir takımın seçimi nihai değildir ve bir takımın ardından değiştirilebilir mola veya kabul edilen ceza

...

Not 4: Top, Hakem tarafından oyuna hazır olarak bildirilmişse ve hücum takımı topun yerini değiştirmek istiyorsa, bunu mola vererek yapabilirler.

Olursa (bir takım 2'de sıraya girip sonra denemeyi başlattıysa), hakemlerin onları basitçe topa vurmak için sıraya giriyor. Bir damla vuruşu olursa, muhtemelen kişisel bir faul olarak sayılır - sportmenlik dışı davranış (Kural 12):

BÖLÜM 3 - SPORCU DAVRANIŞ

MADDE 1 . YASAKLI EYLEMLER

Sportmenlik dışı davranışlar olmayacaktır. Bu, genel olarak anlaşılan sportmenlik ilkelerine aykırı herhangi bir eylem için geçerlidir.

Listede olmasına rağmen sportmenlik dışı eylemler listesinde özel olarak belirtilmemiştir. kapsamlı olması amaçlanmamıştır. Sanırım bu gerçekten gerçekleşecek olsaydı, önümüzdeki yıl listeye eklenebilir.

Alternatif olarak, sayılmayabilir ve yeniden deneme fırsatını kaybedebilirler. Kişisel olarak, bu daha iyi bir seçenek gibi geliyor: Kurallar 2'den tekme atılmasına izin vermiyor, bu yüzden ikisinden tekme atmak istiyorsanız, kendinizi özgür hissedin, sadece puanınızdan vazgeçersiniz.

Bunun gerçek bir oyunda asla olmayacağını biliyorum, ancak normal oyun sırasında her zaman teorik bir olasılık vardır, eğer bir koşucu topu ilerletiyorsa ve gol atmayacağını veya bir ilk vuruşu yapmayacağını ya da düşürmeye karar verebileceği her şeyi fark ederse. -topa vur. Bu olasılık iki noktalı bir dönüşümde ortadan kaldırıldı mı?
Kesinlikle kuralların buna izin verilmemesini amaçladığını düşünüyorum. Kuralların, bu durumda ne olacağını açıklayacak şekilde yazıldığından emin değilim. Ve gerçek bir maçta neler olabileceğini kim bilen Bill Belichick ile bir ligde ...
İlk kez Belicheck [bir drop-kick PAT çağrısı yaptı] (https://www.youtube.com/watch?v=L3EaLfpZjaw)
Bunun yanı sıra, bunun yüksek yüzdeli bir oyun olduğunu hayal edemiyorum; Düşürme vuruşları bir nedenle kullanılmaz (sonuçta bir engelleyiciden vazgeçersiniz!). Ancak, anında imkansız bir kapsama durumunu fark eden (ve zaten av tüfeğinde olan) bir QB birkaç adım geri çekilip yasal olarak tekme atabilir mi - bilmiyorum, bunun yasadışı olması gerektiğini düşünüyorum.
An actual NFL referee
2017-09-23 17:57:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir takım, düzenleme sırasında başarılı bir touchdown'dan sonra 2. yarda koşusu veya pas dışında bir yere vurma, dropkick veya punt gibi bir şey denerse, bu 2 puanlık dönüştürme girişimi başarısız sayılır.

Bu iddiayı desteklemek için referanslar ekleyebiliyor musunuz?
Bu geçerli bir yorum gibi görünüyor, çünkü kurallar "... topu oyuna sokacak: Bir Try-kick için savunma takımının kale çizgisinden 15 yarda [veya] bir Deneme için savunma takımının kale çizgisinden iki yarda uzakta geç ya da koş. " Hücum, topu 2. oyundan oyuna soktuğu için, deneme by pass veya run içinde olmalıdır. Top koptuğunda, buna kararlılar. Bitiş bölgesine geçmedikleri veya geçmedikleri için, yakaladıkları konum bu kurala göre geçerli puanlama yöntemlerini belirlediğinden başarılı olamadılar.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...