Soru:
FIFA dünya kupası programı nasıl oluşturulur?
Ильич Ленин
2014-06-14 04:07:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Örneğin, 13/06 tarihinde İspanya ve Hollanda idi. Eşleşen takımlar nasıl belirlenir ve neye göre belirlenir? Bu gruplar nelerdir? Üzgünüm, futbolda ve bu sitede yeniyim.

Bir cevap:
Ben Miller - Remember Monica
2014-06-16 09:19:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Brezilya'daki 2014 FIFA Dünya Kupası'nda 32 takım var. Turnuvaya girmek için takımların bölgesel ön eleme turnuvalarına katılması gerekiyordu. Sadece Brezilya ev sahibi ülke olarak final turnuvasına otomatik teklif aldı. ( Kaynak)

Bu 32 takım, A'dan H'ye kadar etiketlenmiş 4'lü 8 grup halinde düzenlenmiştir. Her bir grupta hangi takımların olacağına karar vermek için, önce ilk sekiz takım her grubun ilk pozisyonu. (Ev sahibi ülke olarak Brezilya, otomatik olarak A1 takımı olarak sıralanıyor.) Bu 8 takımın her biri ayrı gruplara ayrıldıktan sonra, takımların geri kalanı coğrafyaya ve rastgele çekilişe göre gruplara yerleştirilir. ( Kaynak)

Turnuvanın ilk aşamasına Grup Aşaması denir. Bu aşamada her takım kendi grubundaki diğer üç takımla oynar. Bu, 32 takımın her birinin, her grupta toplam 6 maç olmak üzere 3 maç ve tüm grup aşamasında 48 maç oynadığı anlamına gelir. Grup Aşaması 12-26 Haziran 2014 için planlandı.

Grup Aşaması tamamlandıktan sonra, her gruptaki takımlar üç gruptaki performanslarına göre sıralanır. maçlar ve her gruptaki en iyi iki takım turnuvanın bir sonraki aşamasına gider.

Kalan bu 16 takım, tek eleme turnuvası olan İkinci Aşamaya (veya Eleme Aşamasına) gider. . İkinci Etap 28 Haziran'da başlıyor ve final maçı 13 Temmuz 19:00 UTC'de Rio De Janeiro'da yapılacak.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...