Soru:
Profesyonel beyzboldaki en nadir olay nedir?
Jeffrey Abel
2017-01-05 03:52:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Profesyonel beyzbolda en nadir görülen başarı nedir?

 • Desteksiz üçlü oyun?
 • Mükemmel bir oyun mu arıyorsunuz?
 • 9 vuruştan fazla atış, mükemmel oyun mu?

Beyzbol Almanak tarafından desteklenebilecek bir istatistik veya terminoloji kullanarak, bir top oyununda görebileceğiniz en nadir başarıyı adlandırabilirsiniz, ancak daha önce en az bir kez.

Buna rastgele bir istatistik değil, anlamlı bir şey kastettiğin varsayımıyla yanıtlıyorum (herhangi birinin bulabileceği). Daha iyi yanıtlar almak için daha spesifik olmak isteyebilirsiniz.
Belirli rastgele istatistiklere örnek: http://www.11points.com/Sports/11_Major_League_Baseball_Feats_That_Have_Only_Happened_Once
Ayrıca - MLB'ye özgü "profesyonel beyzbol" mu? (AAA vb. Kore, Japon, Küba vb. Ligler profesyonel olarak kabul edilir).
On bir yanıtlar:
Joe
2017-01-05 04:09:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu tam olarak yanıtlanamaz, çünkü yeterince karmaşıklaşırsanız yalnızca bir kez meydana gelen belirli şeyleri bulmak kolaydır.

Bununla birlikte, bir spor haberleri organizasyonunun onun hakkında bir makale yazmasını hak edecek şeylerle sınırlarsanız, muhtemelen en nadir görülen olay dokuz vuruşluk bir maç için her vuruşta gol atan bir takımdır (yani, 9 vuruşta 9 vuruşta skorları var; bu çoğunlukla özellikle ev sahibi takımları dışarıda bırakıyor çünkü muhtemelen kazanacaklar ve bu nedenle dokuzuncu atışı atlayacaklar).

Bu makalenin yayınlandığı, modern tarihte yalnızca iki kez meydana gelmişti: 1923 ve 1964 (ve genel olarak 4 kez daha, 1900 öncesi). O zamandan beri, 1999'da televizyonda izlediğim bir oyunda bir kez daha oldu (COL @ CHC; COL'nin gerçekten iyi yarasalarına sahip olduğu ve CHC'nin babanızın yavruları olduğu günlerde. ). Önceki makale, bunun ne kadar olası olduğunu açıklayan iyi bir iş çıkarıyor - aşağı yukarı her 250 binde bir, yani her vuruşun bağımsız bir olay olduğunu varsayarsanız, yaklaşık her yüzyılda bir oluyor (protip: değiller). Geçen yüzyılda bu olay üç kez oldu, sanırım o kadar da uzak değil.

Bu harika. Bunun çok daha fazla olduğunu düşünmüştüm - özellikle 30'larda ve sonra belki 96-2007 arasında.
Coach-D
2017-01-05 11:11:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Çok ender görülen bir olay döngüdür, ancak bu neredeyse vurulamayanlar kadar çok olmuştur.

Daha da nadir görülen bir olay, 1 M ile başlayarak isabetlere ulaşan doğal döngüdür. Bu, beyzbol tarihinde 15'ten daha az kez oldu.

Şanslı bir Yankee harikası, Doğal Büyük Döngüye ulaşan tek kişidir, bu da sırayla vurulan ve ev koşusu bir grand slam'dir.

Tony Lazzeri

Daha da büyük bir başarı, üniversite ve lisede gerçekleşen ancak ana dallarda gerçekleşmeyen ev koşusu döngüsüdür - Bir oyunda 1 koşu, 2 koşu, 3 koşu ve 4 koşu homer vurmak. Şimdi doğal bir ev koşusu döngüsü yapmak, pastayı kesinlikle mümkün olduğunca almak zorunda kalacak (tabanlar doğru yüklenmiş halde yürüyemez mi ??) ancak son derece olasılık dışı.

Hmm, bu gerçekten ilginç. [Bu sayfadaki] (http://www.11points.com/Sports/11_Major_League_Baseball_Feats_That_Have_Only_Happened_Once) çeşitli istatistiklerden önemli ölçüde daha önemli olduğundan emin değilim, ama en azından ilginç.
@Joe - Bu sayfadaki çoğu şey sadece tuhaf şeyler veya dolaylı şeyler - iki oyunda olmayan bir şey. Takım arkadaşı şeyleriyle devam edebilirsiniz ... arka arkaya çiftlere vuran tek 4 takım arkadaşı, bunun gibi şeyler. Sayfada ilginç olan tek şey, bir oyundaki iki üçlü oyun. Birden çok kez olacağını düşünmüştüm.
Demek istediğim bu biraz, bunun gerçekten farklı olduğundan emin değilim, öyle mi? Benim örneğim de gerçekten değil. Nadir bulunan rastgele şeylerin tüm örnekleri (döngü için vurulduğu gibi). Bir seti "önemli istatistikler" olarak diğerini sınıflandırmanın bir yolunu hayal etmek benim için zor; Belki de vurucu olmayan / mükemmel oyun, gerçek bir başarı olduğu için daha "önemlidir", oysa döngü için vurmak sadece rastgele bir istatistiktir (örneğin, 2 HR 1 çift 1 single'a vurmak daha üstün, ancak çok daha az dikkate değerdir).
D Mellinger
2017-07-06 03:57:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wikipedia'da beyzboldaki nadir tek maçlık olayların bir listesi var. Kaynağa bağlantı

Bunların birçoğu bugüne kadar yalnızca bir kez oldu ve bu da onları bir şeyin alabileceği kadar nadir hale getirdi :

 Bireysel etkinlikler: Bir vuruşta 2 grand slam * Aynı oyunda plakanın her bir tarafından 1 grand slam bir oyunda toplam 19 temel 19 bir oyunda 9 vuruş olmadan bir oyunda temelde 7 kez Bir oyunda 7 vuruş golü attı (bu 1900 öncesi kurallara göre) Bir oyunda 21 vuruş (ekstra vuruşlar dahil) Bir oyunda 7 home run izin verilir (ayrıca 1900 öncesi) Aynı vuruş yapana kadar 2 grand slam inning * Bir oyunda 26 vuruşa izin verilir (9 vuruş) Bir oyunda 29 vuruşa izin verilir (ekstra vuruşlar) Bir oyunda art arda 10 vuruş Ekip etkinlikleri: Takım arkadaşları tarafından 2 park içi grand slam (farklı vuruşlarda vurucular tarafından) takımlar) Bir takım evinin 10 ev koşusu aynı turda iki kez arka arkaya aynı 2 vurucu tarafından koşar meyilli vuruş aynı atıcı tarafından bırakıldı. 
Frank Anderson
2017-05-30 19:02:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İşte bu özelliklerin ne kadar nadir olduğunu gösteren olağanüstü bir tablo: http://imgur.com/gallery/FNojw

Bu veriler, bir 4 home run oyun, yalnızca 14 kez tamamlanan en nadir tarihsel başarıdır.

Jeff Williams
2017-03-07 08:53:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

St. Louis Cardinals'dan Fernando Tatis, Arizona Diamondbacks'e karşı tek vuruşta iki Grand Slam yaptı. Hatta aynı atıcı IIRC'ye karşıydı. Bunun daha önce veya o zamandan beri yapıldığını sanmıyorum.

Jason Zagorski
2018-05-02 21:49:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Art arda başlangıçlarda isabetli vuruşlar yapmanın yalnızca bir kez başarıldığına inanıyorum (Johnny Vander Meer, 1938'de)

Sports SE'ye hoş geldiniz. Lütfen cevabınıza referans (lar) verin
JABEL
2018-01-25 03:36:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu olayla ilgili istatistikleri bulamasam da, beyzboldaki en nadir oyunun, topa vurucu tarafından vurulduktan sonra sahadaki hiç kimsenin topa dokunmadığı yardımsız üçlü bir oyun olduğunu söyleyebilirim. Bildiğim kadarıyla bu, 2000'li yılların başındaki bir Üç A oyununda oldu. Hatırladığım kadarıyla senaryo bu:

 • 1. ve 2.'de koşucular var, çıkış yok.
 • Koşucu, vurucu yüksek bir sineğe çarpmadan hemen önce erken kalkar (koçunun çifte hırsızlık istediğini düşünür).
 • Saha hakemi, saha içi uçuş nedeniyle vurucuya seslenir. Kural (1 numara).
 • İkinci aşamadaki koşucu durur ve ikinci aşamaya geri döner, ancak henüz üsse dokunmamıştır.
 • İlk sıradaki koşucu hakemi duymadı ve topun dış sahaya vurulduğunu düşünerek deli gibi koşuyordu ve ilk golü atmak istiyordu. İlk taban koşucusu, takım arkadaşı çantadan çıkarken (2 numara) ikinci aşamada başlayan takım arkadaşını geçer.
 • Yüksek pop sineği dünyaya geri dönerek ikinci taban koşucusuna vurur. çanta (3 numara).

Hiçbir saha oyuncusu topa dokunmaz ... 3 çıkış.

[Wikipedia] (https://en.wikipedia.org/wiki/Unassisted_triple_play) veya (örneğin) [Livestrong] (https://www.livestrong.com/article/393750-can- orada-be-a-beyzbol-üçlü-oyun-savunmasız-topa-dokunmadan /). 2000'li yılların başlarında Triple-A oldukça iyi örtüldü, bu yüzden bu olayın * herhangi bir * basın haberi almayacağına inanmakta zorlanıyorum.
@PhilipKendall [burada] (http://www.sportingnews.com/mlb/news/astro-white-sox-extended-spring-training-triple-play-florida-keith-bodie-texas-league-hall-of-fame / 1q20oyx3yu44012cw2jstsi7er) tam olarak bu olayı açıklayan bir makale, ancak bu 80'lerden kalma bir makale.
That's not a feat it's a fluke.
user883992158
2018-05-03 23:52:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir oyunda 4 atış yapan bir vurucu yalnızca 18 kez gerçekleşti ve bu mükemmel oyundan daha nadirdir. Şaşırtıcı bir şekilde 2017'de iki kez oldu (Scooter Gennett - CIN & JD Martinez - ARZ).

http://mlb.mlb.com/mlb/history/rare_feats/index.jsp?feature= four_homer_game

Welcome to Sports SE. Please add reference(s) for you answer
Fjpavia
2017-05-29 04:51:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yalnızca bir kez gerçekleşen tek tek oyunun (istatistiklerin tutulduğu), parkın içinde yürüme Grand Slam olduğuna inanıyorum. 1950'lerde Roberto Clemente.

Soru özellikleri bilinen bir veritabanından desteklenir. "İnanıyorum" yeterli değil.
jimmy
2018-04-14 17:28:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir atışla öldürülmeye ne dersiniz? (Clemente 1956'dan ITP WO GS ile berabere kaldı)

Hızlı bir topla kafasına vurulduktan birkaç dakika sonra öldüğü için Ray Chapman'ın fasulyesi beyzbol tarihindeki en trajik anlardan biriydi.

Chapman 16 Ağustos 1920'de New York Yankees'den Carl Mays'a karşı sahaya çıktı ve denizaltı sahasının yerini bulamadı. Bunun geldiğini hiç görmediği için, Chapman yoldan çekilmedi ve atış onu tam olarak kafasına vurdu

Under what reasonable conception is dying in a game or killing someone in a game a *feat*? Where in BaseballAlmanac is this recorded as a stat?
Sanırım bu, OP'nin soruyu yorumlamasına bağlı. OP, istatistiksel ve / veya stratejik bir değere sahip (büyük olasılıkla sorunun ifade edilme şekline ve Almanak'a yapılan göndermeye dayanmaktadır) bir beyzbol hamlesi mi yoksa beyzbol oynamanın neden olduğu herhangi bir olay mı istiyor?
OP'nin feat kelimesini kullanmadığına dikkat edin, sorusu "Profesyonel beyzbolda en nadir oyun nedir?"
* "Profesyonel beyzboldaki en nadir ** başarı ** nedir?" * Kelimenin tam anlamıyla, bu yanıtın gönderildiği andaki sorunun ilk cümlesi. Bir sorunun kapanan versiyonunun cevaplanması gerektiği, ancak mevcut versiyonunun göz ardı edilmesi gerektiği gibi teknik bir argüman yapmak hiç mantıklı değil. @alamoot
Lawrence Clark
2018-05-22 04:45:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu üçünün sıklığı ne olacak?

Üçlü oyun

evden çalma

ev koşusu içinde (tümü MLB'de)

Bunların hiçbiri MLB açısından özellikle nadir değildir.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...