Soru:
Oyunun sonucu?
Orangecrush
2012-10-12 23:44:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Senaryo - Kazanmak için maçın son topu ve 2 tur gereklidir. Hızlı bir atıcı, patlayan kırışıklığın bir yarda dışında duran bir topa vuran oyuncuya bowling oynar. Bowler, yaralı olan ve koşamayan vurucunun ayak parmaklarını ezen bir teriyer yapar. Her ne kadar bir şekilde sopasını kırışıkta tutsa da, kaçma fırsatını ortadan kaldırıyor. Top, parmağı ezdikten sonra ince bacağına gider. Bu arada forvet oyuncusu, forvetin sonuna koşar, koşuyu tamamlar, geri döner ve top geri atılmadan önce forvet olmayan tarafa güvenli bir şekilde döner.

Soru - Maçın sonucu nedir?

  1. Bowling takımı kazandı mı? -> Forvet olmayan oyuncu, forvet sonuna ulaşıp geri dönmesine rağmen, batsman koşmak için hiç çaba sarf etmedi. Bu, koşu yok olarak kabul edilir ve bowling takımı kazanan ilan edilir.

  2. Maç berabere mi? -> Forvet iki oyuncuyu tamamladı. forvet, forvetin sonuna geri döndü. Vurucuların çabası bir tur kısa olarak kabul edilir ve forvet olmayan oyuncunun koştuğu iki tur teke indirilir. Bu senaryo, skorları berabere kılar ve maç berabere biter.

ICC kurallarının veya oyunun olası sonucunun farkındaysanız lütfen nedenlerle açıklayın. Teşekkürler!

Iki yanıtlar:
Bogdanovist
2012-10-15 03:50:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Cevap açık. Bu durumda hiçbir koşu puanlanmamıştır. Her iki vurucu da koşmak için koşmalı ve karşıya geçmelidir.

Normal şartlar altında, iki kişi koşarsanız ancak bir vurucu ilk koşuda vuruşunu hat üzerinde tam olarak yere koymazsa, Hakem 'bir kısa' çağrılar ve iki koşudan 1'i düşülür. Sanırım bunun burada geçerli olup olmadığını soruyorsunuz; bir vurucu koşuları tamamladı ve diğeri tamamlamadı. Ancak, 'tek kısa' kural 18. Kural'ın 5. bölümü nedeniyle geçerli değildir:

  1. Kasıtlı kısa koşular (a) Yukarıdaki 4'e rağmen, eğer hakemlerden biri veya her iki vurucu da kendi ucunda kasıtlı olarak yetersiz kalırsa, ilgili hakem, top öldüğünde, ne olduğunu diğer hakeme bildirecektir. Atıcıyı son hakem daha sonra (i) her iki vurucu oyuncuyu da uygulamanın adil olmadığı konusunda uyaracak ve bunun ilk ve son uyarı olduğunu belirtecektir. Bu uyarı vuruş boyunca geçerli olacaktır. Hakem gelen her vurucuya haber verecektir. (ii) bir vurucu atılmış olsun ya da olmasın, cezalar için verilen turlar dışında o atıştan vuruş tarafına yapılan tüm koşulara izin vermeyin.

Bu durumda, gerçek bir topa vuran kişinin hiç koşmaması, kasıtlı olarak yetersiz kalması anlamına gelir. Vurucu olmayan oyuncu, vurucuların koşmadığını ancak kendilerini koşmaya devam ettiklerini görünce, diğer vurucuların kaçmaya çalışmadığı açık olduğunda sayı atmaya teşebbüs ettiği için bir uyarı alır. Ancak bu, maçın son topu olduğu için uyarı anlamsız olacaktır.

Kısa cevap, vuruş takımının toptan puan almaması ve bowling takımının kazanmasıdır.

Peter Eisentraut
2012-10-16 01:19:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bowling takımı, teslimatta hiç koşu yapılmadığı için kazanır.

Koşular, (çoğul) topa vuran oyuncular karşı karşıya gelip diğer uçta yer aldıklarında puanlanır. Bu durumda, bir batman diğer ucunda zemini oluşturmadı (ve tartışmalı olarak, geçmediler ve tartışmalı bir şekilde, koşan topa vuran oyuncular da yere inmedi, çünkü zemin, eğer onu terk etmediyse forvet oyuncusudur. ).Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...