Soru:
Doğrusal olmayan bir yükselme / düşme sisteminin faydaları nelerdir?
o0'.
2014-03-10 04:42:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İtalyan ragbisinde, III liginden (Serie A girone B) doğrudan I ligine (Eccellenza) terfi edebilirsiniz ve II liginden (Serie A girone A) doğrudan IV ligine (Serie B) düşebilirsiniz.

Böylesine tuhaf bir formatın faydaları nelerdir?

Bu format gerçekten tuhaf mı yoksa takım sporlarında biraz yaygın mı?

@edmastermind29 Burada daha geniş bir soruyu deniyorum ve böyle bir kuralı kullanan herhangi bir takım sporu uyuyor, neden özellikle [tag: uefa] eklediğinizi merak ediyorum.
Bu Serie-A / B'nin katılımından kaynaklanıyordu ... ama lütfen "rugby" etiketini gözden kaçırdığım için özürlerimi kabul edin. Siz daha geniş açtığınız için, 'italya'nın her iki soru için de uygun olduğunu düşünmedim. Açıklama için teşekkürler.
@edmastermind29 boşver, bunda gayet iyiyim! ([tag: italya] 'yı kaldırmak iyi bir fikir. Diğer takım sporlarında da cevapları kabul edeceğim için [tag: rugby]' i kaldırmanın daha iyi olup olmayacağını merak ediyorum.
Rugby ana örneğinizdir, ancak genel olarak diğer takım sporlarını içermek için "uluslararası spor" u ekledi.
Bir cevap:
Euan M
2015-12-01 07:39:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Muhtemelen en ekstrem sistem Satranç'tan ve McMahon yarışma formatından gelmektedir.

Bu durumlarda büyük düşüşlerin ardındaki fikir, rakiplerin mümkün olduğunca sık olarak eşit şekilde eşleşen rakiplerle buluşmasını sağlamaktır.

Takım sporlarında sıralama, sıralama ve maç eşleştirmede ne sıklıkla büyük ayarlamalar yapıldığını söyleyemem.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...