Soru:
Cezalı rakip nedir?
RayofCommand
2013-10-16 20:45:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

MMA'da yere serilen bir rakibin örneğin dizlerinin başına gelmesine izin verilmediğini az önce duydum.

Bu onun yerde yattığı anlamına mı geliyor yoksa her ikisiyle de yerde olması mı gerekiyor? bacaklar ve iki el?

Bir cevap:
Ben Miller - Remember Monica
2013-10-16 21:25:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir dövüşçü, yerde sadece ayak tabanından daha fazlasına sahip olduğunda cezalandırılır. Yerde bir parmak veya incik kadar çok şey varsa topraklanır. Ayrıca, kafes çite yaslanıyorlarsa ve onları tutan kafes olmasaydı yerde olacaklarsa, onlar da topraklanmış sayılır.

Boks Komisyonları Birliği'nden Birleştirilmiş MMA Kuralları, Fauller bölümü:

16. Topraklanmış bir rakibin kafasını tekmelemek.

Yerli bir rakip, sadece ayak tabanları yerde. (yani, yere düşmüş bir dövüşçü olarak kabul edilebilecek bir parıltı veya bir parmağı olabilir) Eğer hakem, bir uçağın topraklanmış bir avcı uçağı olacağına karar verirse, ancak bunun tek nedeni halka halatlarının veya kafes çitin dövüşçüyü yerden tuttuğunu tespit ederse, hakem savaşanlara yalnızca kafes veya iplerle tutulan dövüşçüye, yere atılmış bir dövüşçü muamelesi yapıyor

17. Topraklanmış bir rakibin Kafasını dizmek

Yerli bir rakip, sadece daha fazlasına sahip herhangi bir dövüşçüdür ayak tabanları yerde. Hakem, bir dövüşçünün topraklanmış bir dövüşçü olacağına karar verirse, ancak bunun tek sebebi halka halat veya kafes çitin dövüşçüyü yerden tutması değildir; hakem, dövüşçüye sadece kafes veya halatlarla tutulan dövüşçüye topraklanmış bir dövüşçü muamelesi yaptığını bildirebilir. .

18. Topraklı bir dövüşçünün gömülmesi

Stomping, dövüşçünün bacağını dizinden bükerek ayağını kaldırdığı ve bir vuruş eylemi başlattığı her türlü vuruş eylemi olarak kabul edilir. (Not) Balta tekmeleri yere vurma değildir. Ayakta durmak bir faul DEĞİLDİR. Bu nedenle, bu faul bir ayakta dövüşçünün ayaklarını ezmeyi içermez.

Bu kural, dövüşçülerin ellerini sık sık faul yapmak için vuruş yapmak üzere zemin geliyordu.

2013 ABC Konvansiyonu bu konuyu ele aldı ve hakemin bu davada hala ayakta duran bir dövüşçüyü değerlendirmesine izin vermek için kurallarda bir değişiklik yapılmasını öneren bir "Touching Down" kural bildirimi yayınladı ve / veya çekingenlik nedeniyle cezalandırın.

Hakemler, bir parmakları veya ellerinin bir kısmı (veya tüm eli) tuval üzerinde olsa bile, dövüşçülere ayakta dövüşçü olarak kabul edilebileceklerini bildirmelidir. Kanvas üzerinde parmağı veya eli olan bir dövüşçü, takdir yetkisine bağlı olarak, yine de kafasına dizleri ve tekmeleriyle yasal olarak vurulabilir. Hakem, düşürülen dövüşçünün pozisyonunu ilerletmek veya iyileştirmek için bir hücum veya karşı manevra yapmaksızın parmağını veya elini indirdiğine karar verebilir. Hakem, yere düşen dövüşçünün bunun yerine basitçe faul yapmaya çalıştığına karar verebilir. Eğer hakem, bir faulden faydalanmak için dövüşçünün "yere indiğine" karar verirse, hakem o dövüşçüyü ayakta dövüşçü olarak değerlendirebilir ve herhangi bir faul olmadığına karar verebilir.

Ek olarak, hakem uyarı veya nokta ile ceza verebilir. kesinti, çekingenlik için rahatsız edici dövüşçü.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...