Soru:
Emekli olanların incinmesi ve devamsızlık kariyer ortalamasını nasıl etkiler?
Azik Abdullah
2012-12-29 18:08:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink
  • Bir vurucu vuruş sırasında sakatlanırsa, bu vuruş istatistiğine bir vuruş olarak eklenecek mi (kariyer vuruş ortalamasını etkiler mi)?
  • Sıradaki vuruş sayısı ne olacak? yokluk vakası?
Iki yanıtlar:
Orangecrush
2012-12-30 12:50:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ICC Yasa Kitabındaki Yasa 2,

Vurucu emekli oluyor

Bir vurucu emekli olabilir top öldüğünde vuruş sırasında herhangi bir zamanda. Hakemler, oyunun devam etmesine izin vermeden önce, bir vurucunun emekli olmasının nedeni hakkında bilgilendirilecektir.

(a) Bir vurucu hastalık, yaralanma veya kaçınılmaz başka bir nedenle emekli olursa, oyuna devam etme hakkına sahiptir aşağıdaki (c) maddesine tabidir. Herhangi bir nedenle bunu yapmazsa, vuruşları 'Emekli oldu - dışarıda değil' olarak kaydedilecektir.

(b) Bir vurucu yukarıdaki (a) maddesinde belirtilen dışında herhangi bir nedenle emekli olursa, sadece rakip kaptanın rızası ile vuruşlarına devam edebilir. Herhangi bir nedenle vuruşlarına devam etmezse, "Emekli oldu" olarak kaydedilecektir.

(c) Eğer bir vurucu emekli olduktan sonra vuruşlarını devam ettirirse, bu sadece bir vuruşun düşüşünde olacaktır. wicket veya başka bir vurucunun emekli olması.

Emekli Yaralı:
Bir vurucu vururken hastalanır veya yaralanırsa, hakemlerle birlikte emekli olabilir izin. Takımların vuruşlarının sonunda, bu topa vuran oyuncu sopaya dönmezse 'Emekli Yaralı' olarak değerlendirilir ve dışarıda bırakılmaz. İstatistik açısından, attığı koşular kariyer toplamına ve vuruş sıralarına eklenecek. Ancak, ortalama " Puanlanan koşu / (Vuruşlar - Çıkmayanlar) " ile hesaplandığından, payda hala oyunda olmadığı için bu oyundan etkilenmeyecektir. Sakatlığını çekmeden önce bir veya daha fazla koşu attığı sürece, bu durum, maçın sonunda kariyer ortalamasının maçın başında olduğundan daha iyi olacağı anlamına geliyor.

Yok- Acı:
Bu, bir vurucunun önceki hastalık veya yaralanma nedeniyle topla karşılaşmadan bile vuruş yapmak için sahaya gelemediği bir senaryodur. Bu durumda, kariyer istatistiklerine hiçbir koşu eklenmeyecek ve bu nedenle (Innings - out'lar değil) değişmeyeceği için bu ortalamayı etkilemeyecektir. Yani maçtan önceki vuruş ortalaması, maçın sonundakiyle aynı.

Emekli:
Bir vurucu hakemin izni olmadan emekli olursa ve Rakip kaptanın izni yoksa 'Emekli' olarak kabul edilir. Bu bir işten çıkarma olarak kabul edilir. Uluslararası bir kriket Test maçında sadece iki topa vurucu emekli oldu. Her iki olay da aynı maçta meydana geldi, Sri Lanka'lı vurucular Marvan Atapattu ve Mahela Jayawardene çekildi.

Ankush
2012-12-29 19:59:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Emekli sakatlığı vuruş vuruşlarında not olarak sayılacak ve Eksiklik yaralanması oynanan maç olarak sayılacak, ancak vuruş vuruşları olarak sayılmayacak.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...