Soru:
Yan hakem oyuna müdahale ederse sonuçlar?
boxspah
2014-12-01 04:05:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

2014 Rusya Olimpiyatları sırasında ABD, Kanada ile hokeyde karşı karşıya geldi. Bir süre ABD hedefine baskı yaptıktan sonra, disk kenara çekildi. Yan hakem Kanadalı bir oyuncunun önüne çıktı ve tahtadan seken pak neredeyse Kanada ağına düşüyordu.

Yan hakemler sık ​​sık oyuna müdahale ediyor, ancak böyle yapılırsa herhangi bir sonucu var mı? yanlışlıkla veya kasıtlı olarak?

Bazen hakem de bir oyuncunun yaralanmasına neden olabilir - örnek: [Tomas Tatar Ref ile Çarpışmadan Sonra Yaralandı] (http://www.theredwingsfeed.com/tomas-tatar-injured-collision-ref/#).
Iki yanıtlar:
Joe
2014-12-02 00:01:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

NHL Kural Kitabında bu durumu ele alırken bulabildiğim tek kural, bir hedefin doğrudan bir görevlinin yanına girerse izin verilmemesidir.

78.5 İzin Verilmeyen Goller - Görünen gollere Hakem tarafından izin verilmeyecek ve Genel Seslendirme Spikeri tarafından aşağıdaki nedenlerden dolayı uygun açıklama yapılacaktır:

(iii) Pak doğrudan bir hakemden fileye saptığında.

Anladığıma göre (ancak kural kitabında açıkça belirtilmemiştir), aksi takdirde hakemler "oyundadır" ve yan hakem veya hakemlerin oyunu engellemesi nedeniyle oyunu durdurmak için özel bir istisna yoktur. Açıkçası, mümkün olduğunda bunu yapmaktan kaçınmaları talimatı verildi, ancak oyundan kaçınamazlarsa, oyun devam eder (bir hakem golü atmadıkça).

Sadece bunun olduğunu söylemeye gerek yok NHL oyunları ve NHL kuralları altında yer alan diğer oyunlar için geçerlidir.

Bu doğru ve iyi bir cevap. Ama araya giren yan hakemlere ne olacak? Maçtan sonra ev sahibi takımdan birkaç bira daha alıyor!
@Coach-D Haha ... Bunları takip edip etmediklerini ve müdahale eden yan hakemleri disipline edip etmediklerini merak ediyorum.
NHL sorunu olduğunu sanmıyorum. Kulüp düzeyinde çok büyük bir sorun.
user45185
2016-04-20 19:25:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

IIHF Kuralları uyarınca, aşağıdakiler geçerlidir:

KURAL 73 - BUZ ÜZERİNDE BİR RESMİ PUCK VURUŞU

i. Aşağıdaki durumlar haricinde, pak normal oyun seyri sırasında buz üstündeki bir hakeme dokunduğu için oyun durdurulmayacaktır:

  1. Bu temas sonucunda pak kale ağına girerse;
  2. Bu temas sonucunda disk oyun dışı kalır;
  3. Bir buzdaki hakem yaralandı.

ii. Saldıran takım, pakın doğrudan buz üstündeki bir hakemden sektirmesi veya sektirmesi nedeniyle gol atarsa, gole izin verilmez ve ardından gelen başlama, pakın buz içi ile temas ettiği en yakın başlama noktasında yapılır. resmi.

iii. Pak buz üstündeki bir hakeme çarparsa ve daha sonra herhangi bir yasal şekilde gol ağına sokulursa, gol atılır.

iv. Disk, tarafsız bölgede bir buz üstündeki hakeme vurduktan sonra oyun alanını terk ederse, başlama atışı, pakın buz içi hakemle temas kurduğu en yakın tarafsız bölgedeki başlama noktasında yapılacaktır.

v. Pak, iki uç bölgeden birinde buz üstündeki bir hakeme vurduktan sonra oyun alanını terk ederse, başlama atışı pakın buz içi hakemle temas ettiği yere en yakın uç bölgedeki başlama noktasında yapılacaktır.

Müdahalenin kasıtlı olması durumunda, lig muhtemelen yan hakeme karşı harekete geçecektir.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...