Soru:
Yüzme gözlüklerini, maskeleri kapatmak ve suyu dışarıda tutmak için herhangi bir ipucu var mı?
blackace
2013-02-15 12:19:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gözlüklerimle ilgili büyük bir sorun yaşıyorum. 6 çift rekabetçi ve eğitim sınıfı gözlüğüm var. Yüzerken (her gün bir saat) sıkı, düşük profilli gözlükleri kullanırsam gözlerimin üzerinde basınç hissediyorum (her gün yapıldığında çok rahatsız oluyorum) ve gözlükleri gevşetmem gerekiyor => Bu kadar uzun süre sert yüzerken su içeri giriyor ve kullanırsam kelebek yaparken yüzücü maskeler ve kurbağalama suyu çok sıkı bir hızda yüzerken içeri girer.

Gözlükleri daha iyi kapatmak için herhangi bir ipucu var mı? onları daha iyi kapatmak için kullanabileceğim herhangi bir kaplama veya malzeme var mı?

üç yanıtlar:
LudoMC
2013-02-16 19:01:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Daha az açık bir yanıt vermenizi tavsiye ederim: hiç conta / conta yok!

Ben (ve yüzme ekibimizin neredeyse tüm üyeleri) iyi bilinen İsveç gözlüklerini kullanıyordum . Demonte halde gelirler, bu yüzden kendi başınıza bir araya getirmeniz gerekir, ancak daha sonra bunları mükemmel bir şekilde uyarlayabilirsiniz: kafanın etrafına tek veya çift lastik şerit (ben iki tane kullandım, biri kafada oldukça yüksek ve diğeri oldukça alçak, ancak farklı bir şey tercih edebilirsiniz ), uzunluk doğru bir şekilde ayarlandığında her iki bardağın cildinizle temas halinde kalmasına yardımcı olacak burun parçasının boyutu ve uzunluğu.

Çoğu insanın düşündüğünün aksine, diğer gözlüklerden daha az rahat değiller, ancak gerçekten yüzünüzün boyutlarına uygun şekilde monte edilmeleri gerekiyor. Yani, çok sayıda deneme yanılma ama size özel hazırlanmış bir gözlükle karşılaşacaksınız. Bunları doğrudan havuza uyarlamak için ihtiyacınız olan her şeyi getirin, böylece burun parçasının uzunluğunu değiştirebilir, 50 metre deneyebilir ve gerekirse yeniden uyarlayabilirsiniz.

Son zamanlarda kontrol etmedim ama bence şu anki rekabetçi yüzücülerin bazıları (çoğu?) hala bu tür gözlükler kullanıyor ve oldukça kuvvetli yüzüyorlar!

Moda bile olabilirsiniz ve isterseniz iki bardak farklı renk kullanın!

Ve hepsinden önemlisi, sadece iki plastik bardak, bir kayış ve bir ip parçası olmaları oldukça ucuzdur!

Rory Alsop
2013-02-17 16:39:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Eskiden çok rekabet ettiğimde, çözüm (o zamanlar teknolojiye bakıldığında gelişmiş değildi, bu nedenle gözlükler bugünkü kadar modern değildi ve contalar bugünkü kadar iyi değildi) onları aşırı sıkmaktı. Evet, rahatsız edici ama işe yarıyor.

Günümüzde çoğu gözlük kendilerini inanılmaz derecede iyi kapatmalı, bu nedenle ne kadar kulaç atarsanız kullanın veya ne kadar sert yüzüyor olursanız olun sızıntı olmamanız gerekir. >

Sızıntılar yaşıyorsanız, bakmanız gerekenler:

  • stil: size uygun olan gözlükleri mi seçiyorsunuz? Herkesin yüzü farklı bir şekle sahip, bu yüzden alışveriş yapın. Burnumun geniş bir köprüsüne sahibim, bu yüzden buna uygun gözlükler almam gerekiyor - bunlar kolayca elde edilebilir.
  • gerginlik: onları yeterince sıkıyor musunuz ve sadece sıkı değil kayış, aynı zamanda gözlüklerin arkasındaki emiş
  • dalış: dalış sırasında mührün bir kısmını kaybediyor olabilirsiniz. İki başlık takmanın bu konuda nasıl yardımcı olabileceğini görmek için bu soruya verdiğim cevaba bir göz atın
mopennock
2013-02-25 03:23:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gözlüğü sızdırmaz hale getirmek için bir ürün bilmiyorum, ancak bir süre önce farklı bir gözlük kullanmaya başladım ve o zamandan beri herhangi bir sızıntı sorunu yaşamadım. Aquasphere Kayenne kullanıyorum. Conta gerçekten çok iyi ve göz parçası / kayış konektöründe, uyumu ve contayı ayarlamak zorunda kalmadan gerilimi hafifçe ayarlamak için basabileceğiniz küçük bir düğme var. Bunu bu resimde görebilirsiniz - http://www.amazon.co.uk/dp/B0025KURO2/?tag=hydra0b-21&hvadid=9556669869&ref=asc_df_B0025KURO2 (Bunun bir Amazon resmi olduğunu biliyorum ve ben Onları tanıtmıyorum veya satın almanızı önermiyorum, ancak tam olarak ne demek istediğimi görebilmeniz için kullanışlı bir yakınlaştırma işlevi var!)

Herkes için uygun değiller - oldukça hantallar, belki de rekabetçi yüzme için biraz büyük olun. Ama uzun mesafe, kapalı ve açık havada yüzüyorum ve benim için gerçekten çok iyi çalışıyorlar. Ve bunlardan önce birçok farklı stil denedim.

Aquaspheres'in birkaç ay sonra sızmaya başladığını fark ediyor musunuz? Yeniyken harika buluyorum, ancak mühür çıkmaya başladığında her üç veya dört ayda bir değiştirmem gerekiyor. Onları her kullandığımda el sabunu ile temizliyorum ama zor durumda kalmıyorum. Düşüncesi olan var mı?


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...