Soru:
Oklar sola çok uzaksa ne yapmalı?
bardiir
2013-07-07 11:20:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Çekim yaparken (recurve, rh) oklarım görüş alanının çok solunda kalıyor. Daha fazla sola ayarlayamıyorum çünkü pim için ipliğin sonunda ve bulabildiğim en uzun pim.

Sola bu kadar büyük bir sürüklenmeye neden olacak kurulumda ne yanlış olabilir?

Sağ el (tutma veya çekme eliniz?). Görüşün solunda (çekilişiniz sırasında ok ucu veya atış yaptıktan sonra nereye iniyor?).
Evet, RH çekimi - tüm oklar solda gruplanıyor ve onları daha fazla sağa doğru nişan pimi ile alamıyorum.
Normalde gözünüzden hedefinize kadar olan çizgi neredeyse okunuza paralel olmalıdır. Görüş iğnenizin uzunluğunu maksimize etmeniz gerekiyorsa, okunuzun çok geniş bir açıda olduğu anlaşılıyor. Belki eliniz çenenizin altı yerine yüzünüzün önündedir veya ipi bıraktığınızda oku çenenizden uzaklaştırmış olursunuz. Ayrıca, oku sola iten yaydaki ok dayanağı da olabilir. Çekerken bir fotoğrafınızı / videoyu gönderin ve daha fazlasını söyleyebilirim. Göğsünüzden ve çekme kolundan görüntüler faydalı olacaktır.
Iki yanıtlar:
Sheathey
2013-09-13 09:16:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Çekiminize veya kurulumunuza bakmadan, olimpiyatınızın doğru şekilde kurulduğunu ve ayarlandığını varsayarsak, ipi 'kopardığınızı' ve elinizi yüzünüzden, uygun biçimde, ipi çekip çektiğinizi söyleyebilirim. parmak ucunu bırakmanız gerekir çünkü parmaklar artık ağırlığı tutamazlar ve sonra parmaklarınız boynunuzun arkasına geri dönmelidir. Bu her seferinde yapılıyorsa; o zaman yardımcı olabilir.

guru prakash
2014-09-12 09:20:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Basma düğmenizi sıkmaya çalışın. Bu işe yaramazsa, yekenizi ayarlamayı deneyin ve bu işe yaramazsa, destek yüksekliğini artırmayı deneyebilirsiniz. Bu işe yaramazsa, dizinizdeki iplik sayısını artırın. Bu işe yaramazsa, daha zayıf ok millerini tercih edin.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...