Soru:
2014 Dünya Kupası için yeni futbol topu
Zack
2013-12-07 01:50:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu yıl Dünya Kupası için yeni bir futbol topu tanıtacaklarını duydum. Bu top ile önceki yıllarda kullanılan top arasındaki farklar nelerdir? Neden topları değiştirme ihtiyacı hissettiler?

* Her * Dünya Kupası için yeni bir top tanıtıyorlar. her yıl çok sayıda diğer futbol topuyla birlikte.
Bu, 2014 Dünya Kupası için Futbol Topu Brazuca 2014, http://www.footballtshirtuk.com/index.php?route=product/product&product_id=2683 . Ball yukarıda birçok işaret var.
Daha yuvarlak ...
Dört yanıtlar:
wax eagle
2013-12-07 01:59:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Futbol topları diğer sporlardaki toplardan biraz farklıdır. Genellikle çok renklidirler ve onları yapan şirketlerin markalarının önemli bir parçasıdırlar.

Beyzbol ve Amerikan Futbolu gibi birkaç tedarikçinin tümünü Oyunun hemen hemen tüm seviyeleri için beyzbol topları ve ara sıra logo dışında hepsi aynıdır, futbol topu üreticileri her zaman yeni toplar yapar (her yıl, yılda birkaç kez).

Bu toplar genellikle Hepsi farklı miktarlarda görünürlük, aerodinamik ve diğer özellikler için tasarlanmış benzersiz renk şemaları, farklı dikiş ve panel desenlerine sahiptir.

Yine de Dünya Kupası topu özeldir. İnsanların dört yıl boyunca hatırlayacağı imza balosu. Genellikle ülkeyle ilgili renkleri ve tasarımları içerir. Brazuca, Brezilya bayrağında görülebilen yıldız desenli renkli bir top. Eminim büyük bir pazarlama kursu vardır, ancak bu çoğunlukla Dünya Kupası için kalıcı bir sembol oluşturmanın bir parçasıdır.

Brazuca büyük ölçüde tartışmasız görünse de (kelimenin tam anlamıyla Hafızamdaki ilk WC topunun hakkında çok sayıda olumsuz makale yazılmaması), Güney Afrika WC'den Jabulani'nin aerodinamiğiyle ilgili çok sayıda şikayeti vardı ve bu da uzun şutların havada süzülmesine ve boğulmasına neden oldu onları koruyucular için çok zorlaştıran şekillerde.

@SteveJessop evet, bunun hakkında konuşmak isterim, ama bu hafızamda topun büyük bir hikaye olmadığı ilk dünya kupası. Henüz Brazuca'dan şikayet eden birini görmedim. Yine de Jabulani tartışmasına bir paragraf ve bağlantı ekleyeceğim.
oops, kusura bakmayın, çünkü diğer yanıtların sorunu bir şekilde kapsadığını fark ettiğimde yorumumu sildim. Hızlısın! Belki de son Dünya Kupası toplarına kıyasla bu topla ilgili özel olan şey, aerodinamik olarak tartışmasız olmasıdır :-)
Yaitzme
2014-01-29 16:25:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Her yıl yeni futbol topları getirme uygulaması neredeyse tamamen ticari çıkarlar tarafından yönlendirilmektedir (miras ve hatırlanabilirlik nedenlerine bakılmaksızın). FIFA ve Dünya Kupası organizasyon organları çok sayıda sponsorluk anlaşması (Resmi İçecek vb.) ve Görevli Dünya Kupası Topu, en büyük fırsatlardan sadece biridir.

Her yeni top beraberinde hız, sapma ve tutarlılık gibi alışmayı gerektiren yeni bir dizi değişken getiriyor. Yani, tamamen oyunun çıkarına göre hareket ederek, her Dünya Kupası'nda yeni bir top oyuncular ve takımlar için son derece zararlıdır.

Ancak, FIFA'nın Resmi Balonun satışıyla milyonlarca doları artırmasıyla, bu devam edecek sağlıklı bir kazan-kazan uygulamasıdır.

Rakam yok 2010 ve 2014 Dünya Kupası turnuvaları için yapılan son adidas anlaşmasının 350 milyon $ değerinde olduğu tahmin edilse de anlaşmanın değerini açıklayın.

Bu konuyla ilgili daha fazla bilgiyi buradan okuyabilirsiniz..

Adidas, topun tanıtımı sayesinde muazzam miktarda marka bilinci oluşturma, medyada yer alma ve satış elde etti.

Dünya Kupası futbol topu, adidas için büyük bir iştir. Son Dünya Kupası'nda, şirket dünya çapında mini toplar ve kopyalar da dahil olmak üzere yaklaşık 13 milyon top sattı. Brazuca’nın 160 $ ​​'lık maç topu da 13 $' dan başlayan bir miniball ve replika versiyonlarıyla geliyor. Ama ortalama 50 dolarlık bir fiyatla bile bu Adidas için 650 milyon dolarlık bir iştir.

Daha fazlasını okuyun: Brazuca: Adidas 2014 Dünya Kupası Balosunu Yayınladı | TIME.com

RoB
2013-12-09 19:47:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

The Guardian, dünya kupası topları hakkında her biri hakkında biraz bilgi ve yıllar içinde nasıl değiştikleri konusunda oldukça güzel bir geçmişe sahipti. http://www.theguardian.com/football/gallery/2013/dec/04/world-cup-football-balls-brazuka

user2580468
2014-05-21 23:41:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu, taraftarlar 2014 FIFA Dünya kupası için ilk kez topa isim verdi. Yaklaşık bir milyon Brezilyalı Futbol taraftarı oy vermiş ve bunların yaklaşık% 77'si Brazuca lehine kullanılmıştır. Topun adı 2 Eylül 2012'de yayınlandı

Referans: http://latestworldcup.com/adidas-brazuca-soccer-ball-wallpapers-history-sale-reviews/Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...