Soru:
Rugby ligi: Knock-on, oyunun derhal durdurulmasını gerektirir mi?
Shortbus47XYY
2017-10-02 05:08:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yakın zamanda gördüğüm birkaç rugby ligi (Avustralya NRL) maçında, bir oyuncu kendisine verilen bir topu düşürerek elinden ileri doğru hareket etmesine ve yerde ileriye sıçramasına neden olacak. Daha sonra, rakip takımdan bir oyuncu topa doğru koşacak, topu tutacak ve rakibinin kale çizgisine doğru çılgınca bir hamle yapacak.

Resmi kurallara baktığımda, topu düşürmek benim anlayışım. ileriye doğru hareket halinde (hücum sırasında hariç) bir knock-on, kitaba göre savunmaya bir scrum verilmesiyle sonuçlanmalıdır.

İyileşen oyuncuya neden izin verilir? Topa hücum olmadan sahip olmak mı?

Aklıma gelen tek şey, eğer bir knock-on bir ceza olarak kabul edilirse, belki de rakibin sahip olduğu sürece oynamaya devam etmesine izin verileceğidir. avantaj?

Bir cevap:
Nij
2017-10-02 14:04:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Avustralya Ulusal Rugby Ligi (NRL), Rugby Ligi Uluslararası Federasyon yasalarına uygun olarak oynanır, Avustralya Rugby Ligi'nden (ARL) alınan resmi belgelerde belirtilen bazı küçük değişiklikleri modulo eder.

RLIF knock-on ile ilgili yasa, vurgulanarak,

[i] f, yanlışlıkla vuran oyuncunun topa tekrar vurduğunu veya topa vurduğunu belirtir yere, kale direğine, orta direğe veya bir rakibe temas ederse, oyunun ilerlemesine izin verilecektir. Aksi takdirde, beşinci topla oynama haricinde oyun duracak ve bir scrum oluşacaktır .

Bu bölüm oldukça açıktır: Knock-on, oyunun durmasını gerektirir.

Ancak bu yasaların Terimler Sözlüğü 'nde, Avantaj tanımına sahiptir:

avantaja izin vermek, bir ihlal veya ihlal işlememiş takımın yararına olması durumunda oyunun ilerlemesine izin vermek anlamına gelir.

t durumunda Topu kurtaran takımın herhangi bir ihlal veya ihlal işlemediği ve koşullara bağlı olarak, oyuna devam etmesi kendi lehine olabilir.

Son olarak, Maçla ilgili yasaların Notlar bölümü altında Yetkililere, hakemin (ve tek başına) avantajın ne olduğuna ve elde edilip edilmediğine karar verebileceğine dair bize açık bir gösterge verildi. Ayrıca, yalnızca ihlal etmeyen takım bir avantaj için hem "yeterli fırsata" sahip olduğunda hem de onu kullanmaya çalıştığında avantaj sağlamalıdır.

İlki, oyunun neden olmadığını açıklar. bir scrum için zorunlu olarak durdu: topu kazanan oyuncu, oyuna devam etmekten avantaj sağlayabilir. İkincisi, oyuncuların neden hemen topu yeniden toplamaya çalıştıklarını ve bu pozisyondan bölgesel bir kazanç elde etmeye çalıştıklarını açıklıyor: Yalnızca potansiyel bir avantajı kullanmaya çalışırlarsa avantaj elde edebilirler.

En kötü durumda, gelenek ve yasalar gereği neredeyse kesin bir şekilde onlara sahip olma hakkı tanıyan dolandırıcılık için geri getirilirler. En iyi durumda, bölgede büyük kazançlar elde ederler veya bir deneme yapabilirler. Bu nedenle, hem oyuncular hem de hakemler, ilk önce oyunu durdurmaları gerekmeden, yasalar uyarınca oyun oynamaya teşvik ve beceriye sahiptir.

Avantaj yasası, oyunun tüm aşamaları için geçerlidir, ancak bir takımın güçlü bir taktik pozisyon avantaja ancak top derhal ihlal etmeyen takımın eline geçerse izin verilmelidir.

Taktik veya bölgesel bir avantajın ne olduğu konusunda tek hakem Hakemdir. Bir ihlal, yalnızca topa temas ettiği veya rakibin topa temas ettiği için 'reddedilmez'.

Rakip, oyunun devam etmesine izin verilmeden önce avantaj elde etmek ve bunu yapmak için yeterli fırsata sahip olmalıdır.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...