Soru:
Squash'ta farklı sunum stratejileri nelerdir?
I Like to Code
2014-12-30 09:05:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Squash oynamada oldukça yeniyim. YouTube'da profesyonel maçları izlerken, oldukça farklı servis türlerini fark ediyorum. Başlıkta belirtildiği gibi, squash'ta farklı servis stratejileri nelerdir?

Bir cevap:
Daniel
2015-03-24 22:09:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hizmet stratejileri, bir rakip karşısında avantaj elde etmek için kullanılır. Bir lob ön duvara yüksek ve merkezi bir şekilde çarpacak ve topu başın üzerinden rakibin yarısının arkasına götürecektir.

Bir oyuncu bu tür bir servisi kolayca geri verirse, o zaman bir servis taktiği değişikliği kullanılabilir. Örneğin, bir şut veya güç servisi. Bu, sunucunun güçlü bir şut hareketi ile topa servis yaptığı zamandır. Merkezde veya merkez dışında servis hattının hemen üzerinden vurulması hedeflenir. Top çok hızlı gelecek ve daha dik bir açıyla alçalacaktır. Duvara nerede çarptığına bağlı olarak, doğrudan rakibe veya onların soluna gelebilir.

Diğer bir tür ise ön duvara belli bir açıyla vurarak topun yan duvardan rakibe doğru sapmasına neden olmaktır. Bu, olası bir avantaj sağlayarak, rakibi servisin geri dönmesi için duruşunu değiştirmeye veya değiştirmeye zorlar.

Başka varyasyonlar da vardır, ancak öngörülebilir olmamak için hizmetlerinizi çeşitlendirmek her zaman iyi bir fikirdir.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...