Soru:
Teniste kirli vuruşlar
Mormegil
2013-08-15 17:59:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Teniste "kirli vuruşlar" nasıl değerlendirilir? Bir topun raketin üzerinde kayması veya istemeden raketi iki kez vurması gibi durumları kastediyorum (örneğin, oyuncu raketi yeterince sıkı tutmadığında).

Resmi kurallarda, kural 24'ü buldum (f ), "Oyuncu kasıtlı olarak raket üzerinde oyundaki topu taşır veya yakalarsa veya kasıtlı olarak raketle birden fazla kez dokunursa" puan kaybedilir (vurgu benim ). Bu, kasıtsız çift dokunuşların veya uzun süreli temasın uygun olduğu anlamına mı geliyor?

Ayrıca arkadaşlarım, janttan vuruşlara izin verilip verilmediğini tartıştılar. Kurallarda bundan bahsetmediğim için, raketin herhangi bir kısmının (sadece dizelerin değil) vuruşlarına izin verildiğini düşünüyorum. Doğru mu?

Çerçeve için birkaç yüz dolar ödedim, bu yüzden onu bir kazanan yapmak için kullandığımda paramın karşılığını aldığım için mutluyum. :)
Bir cevap:
jamauss
2013-08-15 22:31:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Resmi kurallara göre, genellikle (vurguladığınız gibi) eylemin arkasındaki niyet , eylemin kendisinden ziyade - topu taşıma veya çift vuruş açısından değerlendirilir. Tenis kuralları bir tür "iyi niyet" sloganını izler - bir taşıma veya çift vuruş, kasıtlı olarak yapmadığınız sürece size karşı sayılmaz.

Bunu söyledikten sonra, bu eylemlerden birinden haksız bir avantaj elde ettiğinizi hissediyorsanız , her zaman konuyu rakibinize teslim edebilirsiniz (ve yapmalısınız).

Çerçeve tarafından isabetlere kesinlikle izin verilir - bu yüzden haklısınız. Aslında, top raketin herhangi bir yerine, rakete çarptığı ve elinize veya vücudunuzun herhangi bir yerine çarpmadığı sürece, boğaz veya sap dahil olmak üzere, herhangi bir yere çarpabilir. "Raket hariç" yazan Kural 24i 'ye bakın. Buradaki ifadede "raketin dizeleri" yazmadığına dikkat edin - bu ifade kasıtlıdır.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...