Soru:
Dövüş sporları nasıl yasaldır?
alamoot
2017-05-25 03:10:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Boks, UFC, MMA vb. sporlar ağır dövüşleri içerir. Pist dışında bu tür kavgalar olursa, sporcular cezai suçlamalarla karşı karşıya kalacak. Peki bu olaylar nasıl yasal? Hukuk yetkilileriyle anlaşma yapıldı mı?

Iki yanıtlar:
Philip Kendall
2017-05-25 14:30:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sorumluluk reddi: Ben bir avukat değilim. Önem verdiğiniz yargı alanında eğitim almış gerçek bir avukatla konuşun, bu sizin için önemliyse.

Bu, yasal yargı bölgeleri arasında biraz farklılık gösterecektir, ancak İngiltere ve Galler'de her iki tarafın da kabul ettiği gerçeği kavga önemlidir. Bunun sınırları vardır ( R vs Brown en dikkate değer durumdur; ayrıntılar bir şekilde grafiktir, bu nedenle bu bağlantıya tıklamadan önce uyarılmalıdır), ancak düzgün bir şekilde onaylanmış ve uygun kontrollerle organize bir boks maçı (örn. Gerekirse mücadeleyi durduracak bir hakem, tıbbi destek mevcut) yasaldır. Sokakta çıplak parmak dövüşü farklı muamele görür ve her iki taraf da rıza gösterse bile suç olabilir .

Ram Chandra Giri
2017-06-16 20:23:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Philip'in dediği gibi, yasal yargı bölgeleri arasında biraz değişiklik gösterecek, ancak Avustralya için, 1987 Savaş Sporları Yasası ve 2013 Savaş Sporları Yönetmeliğine uymaları yasaldır. Dövüş Sporları Komisyonu bu kanun ve düzenlemeleri uygulamak ve denetlemek.

Quebec'te ayrıca Dövüş sporlarına ilişkin Yönetmelik

Ontario'da ayrıca, profesyonellere yönelik kurallar ve dövüş sporları

Bu bağlantı ayrıca bazı ekstra bilgiler de sağlar.

Özetlemek gerekirse: Bu olaylar, yasalar onları yasal kıldığı için yasaldır.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...