Soru:
Olimpiyat Köyü'nün önemi nedir?
user527
2014-01-30 23:27:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olimpiyatlar sırasında, sporcuların Olimpiyat Köyünde kaldıklarını biliyorum. 2008 Olimpiyat Oyunlarında Pekin bir Olimpiyat Köyü inşa etti.

Ne Olimpiyat Köyü'nün önemi nedir? Sporcular yerel konaklama yerlerinde kalamazlar mı?

Olimpiyat sporcularının dürüstçe [orada iyi vakit geçirmelerini] düşünüyorum (http://espn.go.com/olympics/summer/2012/story/_/id/8133052/athletes-spill-details-dirty-secrets-olympic- köy espn dergisi)
Tam olarak bağlantı verdiğini düşündüğüm makale. Golfun 2016'da olimpik bir spor olduğunu düşünürsek, Tiger Woods'un [hakim] olmasını bekliyorum (http://www.nydailynews.com/entertainment/gossip/tiger-woods-confessed-bedding-120-women-elin-nordegren-angry- sol-komşu-liste-mag-makale-1.163194).
Iki yanıtlar:
Ben Miller - Remember Monica
2014-01-31 10:40:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olimpiyat Köyü, oyunlar sırasında sporcuları, antrenörleri ve yetkilileri barındırmak için kullanılan bir konaklama kompleksidir.

Erken Olimpiyat oyunlarında, organizatörler sporcuları barındırmak ve ev sahibi şehrin her yerinde odalar kiralamak zorunda kaldı. eğitmenler. Bu pahalı ve zahmetliydi. 1924 Paris Yaz oyunlarında, bazı sporcuları barındırmak için Olimpiyat Köyü adını verdikleri Olimpiyat Stadı yakınında bazı kabinler inşa edildi.

Los Angeles'taki 1932 Yaz Oyunları için 1.836 erkek sporcu barındıran tam bir Olimpiyat Köyü inşa edildi. (126 kadın sporcu bir otelde kaldı.) Bu ilk Olimpiyat Köyü'nde yemek salonları, itfaiye istasyonu, hastane, postane, sinema ve diğer olanaklar bulunuyordu. Bu Olimpiyat Köyü, o zamandan beri Olimpiyatlar için bir model olarak hizmet ediyor.

1932 oyunlarından sonra Los Angeles Times'ta yayınlanan bir makale, bazılarının Köy ile ilgili endişelerini ortaya koyuyor:

Genel görüş "Asla" idi. "Bütün milletlerden insanları bir arada yazamazsınız; belki de asırlık nefretleri olduğuna inanan ülkelerden erkekler; ırkları, inançları ve idealleri çatışan genç erkekler." Ama Los Angeles yaptı. Dünyanın her yerinden bu adamlar kaleme alınmamıştı; onlara evlerinden daha fazlası haline gelen güzel bir yuva teklif edildi.

Tüm sporcuların mekânların yakınında bir arada barındırılmasının maliyet ve ulaşımdaki pratik avantajlarının yanı sıra, Olimpiyat Köyü şu şekilde görülüyor: Olimpiyat Ruhu'nu teşvik ederek, dünyanın dört bir yanından sporcuların yarışmadan uzakta birlikte zaman geçirmelerine izin veriyor. Sochi 2014'teki kapanış törenlerinde IOC başkanı Thomas Bach sporculara şunları söyledi:

Olimpiyat Köyü'nde tek çatı altında birlikte yaşayarak Soçi'den dünyaya güçlü bir mesaj gönderiyorsunuz: barış, hoşgörü ve saygı toplumu. Çatışma, baskı ve şiddete karışan herkesi bu Olimpiyat diyalog ve barış mesajına göre hareket etmeye davet ediyorum.

Farklı ev sahibi şehirler, Olimpiyat Köyü için farklı çözümler buldu. Çoğu zaman yeni binalar inşa edilir, bazıları geçici binalar olarak tasarlanırken, diğerleri oyunlardan sonra kullanım planları vardır. Bazı oyunlar için, organizatörler yeni binalar inşa etmek yerine mevcut binaları (örneğin, üniversite öğrenci evleri) kullanmayı tercih ettiler.

1972 Münih Oyunları'ndaki katliamdan bu yana, Olimpiyat Köyü'nde güvenlik çok sıkı. Sadece sporcular, antrenörler, görevliler ve kimlik bilgileri olan konuklar içeri girebilir; medyanın Village'a girişi yasaklandı. Birçok sporcu için bu, Village'da kalmanın başka bir avantajı olarak görülüyor.

Son zamanlarda bazı büyük sporcular Olimpiyat Köyü'nde kalmamayı tercih etti, bunun yerine kendi konut düzenlemeleri. 1992 Amerikan erkek basketbol takımında ( Dream Team) oynayan John Stockton, Village'da kalmamayı tercih ederek, "Niyetimiz yok burada bir sürü arkadaş edin. Olimpiyat ruhu insanları yeniyor, onlarla birlikte yaşamıyor. "

Soçi 2014 Olimpiyatları için üç farklı Olimpiyat Köyü inşa edildi: Olimpik Park'taki etkinliklerde yarışan sporcular için Sahil Olimpiyat Köyü; Alp disiplini kayak ve pist etkinlikleri için Dağ Olimpiyat Köyü; ve kros kayağı ve biatlon için Endurance Village.

Kaynaklar:

Oldcat
2014-01-31 06:06:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sporcular için tesise yakın bir yerin olmasının kesinlikle bir kolaylık faktörü var, yerel otellerin büyük olasılıkla seyircilerle dolu olması muhtemeldir.

Ayrıca yoğunlaştırılmış bir konumu tercih eden güvenlik hususları da vardır. kalabalıklardan izole edilebilir.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...