Soru:
Vurucu ilk ulaşmadan önce 3. için etiketlenmişse bir koşu skoru mu?
Brent
2014-08-17 23:43:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Üçüncü sırada iki dışarıda bir koşucu var. Meyilli ilk aşamaya yavaş bir silindire vurur. İlk meydancı hücum eder ve topu alır. Üçüncü koşucu eve haç yapar. İlk meydancı, evden ilk sıraya koşan koşucuyu işaretler, koşu sayılır mı?

Burada açıklandığı gibi dördüncü çıkış kuralından bahsetmek uygun görünmektedir: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Fourth_out Aslında, eğer bir koşucu üçüncü bir çıkıştan önce sayı yaparsa, ki bu bir zorlama, bir kuvvet değildir. daha sonra dördüncü olarak yapılabilir. Dördüncü çıkış daha sonra üçüncünün yerini alır ve koşu geçersiz kılınır.
Iki yanıtlar:
fromcanada
2014-08-18 03:41:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Koşu sayılmaz. MLB kurallarına göre:

4.09 BİR TAKIM NASIL PUANIR.

(a) Bir koşucu yasal olarak her ilerleyişinde bir koşu puanlanacaktır. ve üç kişi vuruşu bitirmek için dışarı atılmadan önce birinci, ikinci, üçüncü ve ana üsse temas eder. İSTİSNA: Üçüncü vuruşun yapıldığı oyun sırasında koşucu ana üsse ilerlerse koşu puanlanmaz (1) ilk tabana dokunmadan önce vurucu-koşucu tarafından; (2) herhangi bir koşucunun dışarı çıkmaya zorlanması; veya (3) üslerden birine dokunamadığı için ilan edilen önceki bir koşucu tarafından.

Vurucu koşucu ilk aşamaya güvenli bir şekilde ulaşamadığı için koşu, Miktar. Zorla çıkışa benzer.

Mark Monforti
2014-08-20 10:49:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İngilizce. Koşunun gol atması için bir güç oyununa ihtiyaç duyan tüm ana koşucuların üssüne ulaşması gerekiyor.

Cubs'ın bir dünya serisini en son kazandığı bu kurala bağlı.

Fred Merkle 1'den 2'ye kadar koşmadı ve galibiyet koşusu gibi görünen golü attı, ancak sığınağa koştuğu için top geri alındı ​​ve çağrıldı.

Bu sonsuza kadar Merkle'nin gafı olarak biliniyordu.

Bu oyunu, Lig'i bir maçla kazanan ve Dünya Serisini kazanan Cubs tarafından kazanıldıBu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...