Soru:
Sakatlanmış bir kaleciyi değiştiremezsen ne yapabilirsin?
Fredy31
2016-08-18 20:47:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Futbolda (veya NA kullanıcıları için futbolda), aşağıdaki senaryo gerçekleşecek olsaydı ne yapabileceğinizi merak ediyorum:

  1. 3 oyuncu değişikliğinin tümü

  2. Kaleci maça devam edemeyecek duruma getirilir (elden çıktı, kolunu kırdı, siz karar verin).

Onu değiştiremeyeceğinize göre, oyunun geri kalan oyuncularını kaleci olmadan mı oynayacaksınız yoksa bir oyuncu eldivenleri alıp kaleci olarak oyunu bitirebilir mi?

Bir cevap:
user10632
2016-08-18 21:12:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

IFAB Oyun Kuralları, Kural 3 - Oyuncular, 1. Oyuncu sayısı uyarınca:

Bir maç, her biri aşağıdaki özelliklere sahip iki takım tarafından oynanır: en fazla on bir oyuncu; biri kaleci olmalıdır .

Ve 4. Kaleciyi değiştirmek:

Aşağıdaki durumlarda oyunculardan herhangi biri kaleciyle yer değiştirebilir:

  • Değişiklik yapılmadan önce hakeme bilgi verilir
  • değişiklik oyunun durması sırasında yapılır

Bu nedenle, bir kaleci kırmızı kartla oyundan çıkarılırsa veya oyuna devam edemezse, çünkü Tüm oyuncu değişiklikleri yapıldıktan sonra sakatlık durumunda, saha dışındaki oyunculardan biri onun pozisyonunu devralmalıdır . Toplam oyuncu sayısı 11'den 10'a düşürülecek.

Sanırım kaleci olacak oyuncu da formasını ve eldivenlerini giymek için bir dakika alıyor.
@Fredy31 Bu nedenle değişiklik durdurma sırasında yapılmalıdır. Kural açıkça belirtiyor.
İlgili: https://www.youtube.com/watch?v=79NLmSokD2I (Savunmacı John O'Shea kaleci olarak devraldı, video ona eldiven ve forma giydiğini gösteriyor) https://www.youtube.com/watch? v = Hbtgt6amNM0 (Stoper Rio Ferdinand kaleci oynuyor)
Aynı temayla ilgili daha fazla bilgi - https://www.youtube.com/watch?v=x8XiUBB0cp4. Bir kaleciyi kaleye yakın durmaya (penaltı vuruşu dışında) zorlayan bir kural olmadığını unutmayın, böylece dış saha oyuncusu önceki pozisyonunda oynamaya devam edebilir. Ancak takım arkadaşlarından farklı bir renk giymesi gerekiyor.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...