Soru:
Bir bowling oyuncusunun arka arkaya atış yapması mümkün müdür?
Azik Abdullah
2013-04-26 14:06:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Genel olarak, uluslararası maçlarda tek bir bowling oyuncusunun arka arkaya iki (veya daha fazla) gol atmasına izin verilir mi?

Evet ise, bowling bowlingi sürekli olarak kaç kere fazla atabilir? Hayır ise, uluslararası kriket tarihinin başlangıcından beri buna izin verilmiyor mu, yoksa ICC bunu yakın zamanda yasakladı mı?

Özel bir durum olarak, eğer bir bowling oyuncusu ilk atarsa, o zaman başka bir bowling oyuncusu iki veya üç ikincinin teslimatları bitti ve yaralanma nedeniyle bowlinge devam edemiyor Şimdi ilk atıcıya bu saniyenin kalan toplarını atmasına izin verilecek mi?

üç yanıtlar:
hims056
2013-04-26 15:42:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hayır, herhangi bir Kriket maçında bowling oynamaya izin verilmez.

Bkz. 22.1 yasası

1 .. Topların sayısı
Top, 6 topun üzerinde dönüşümlü olarak her iki uçtan atılacaktır.

Uluslararası kriket tarihinin başlangıcından beri buna izin verilmiyor mu yoksa ICC yakın zamanda yasakladı mı?

Kriket tarihinin başlangıcından beri buna izin verilmiyor.

İlk atıcı bu saniyenin kalan toplarını atmasına izin verir mi?

Hiçbir atıcı kalan saniyeyi atamaz çünkü kural gereği yapabilir ' t bowling oyuncusu aşırıya kaçmaya devam ediyor.

22.8 numaralı yasaya bakın

Atıcı, herhangi bir nedenden dolayı bir bowling oyuncusunun ehliyetini kaybettiği sırada aciz kaldı veya askıya alındı. Bir üstteki topun ilk atışını yapmak için koşarken ya da bir bitme sırasında yetersiz kalırsa ya da askıya alınırsa, hakem çağıracak ve Ölü topu işaret edecektir. Başka bir atıcı, o devrede art arda iki kez vuruş yapmaması veya iki ardışık vuruşun her birinin parçalarını atmaması koşuluyla, aynı uçtan tekrar bitirecektir .

Mr.Frog
2013-07-25 22:47:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir melon oyuncunun arka arkaya iki kere vurması gerçekten de yasaktır. Lütfen Gerald Brodribb tarafından Next Man In 'de açıklandığı gibi bunun mümkün olduğunu unutmayın. 1889'a kadar, bir bowling oyuncusunun bir vuruşta bowling ucunu iki defadan fazla değiştirmesi mümkün değildi ve sonları değiştirmek için arka arkaya iki kez atmasına izin verildi. (Bununla birlikte, art arda defalarca iki kez uç değiştirmek ve bu nedenle arka arkaya üç kez oynamak yasaktı.) Son değişiklik kısıtlaması ve art arda iki kez atma olasılığı 1889'da kaldırıldı.

B G Harish
2016-04-28 11:25:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kurallar buna izin vermese de, gerçekten mümkün ve gerçekleşti:

1951'de İngiltere'ye karşı yapılan bir testte, Yeni Zelandalı Alex Moir art arda 2 defans attı, çaydan önceki son ve aradan sonraki ilk!

Bu, hakemler (ve aynı zamanda kaptanlar, topa vuranlar ve atıcı) adına bir gözetimdi.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...