Soru:
Diğer spor dallarında Yılın Altıncı Adamı Ödülü eşdeğeri var mı?
D.k. White
2016-12-26 11:50:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yılın Altıncı Adamı, yedek olarak oyuna giren takımında en iyi performansı gösteren oyuncuya ABD NBA'de verilen bir ödüldür. Oyuncular, bir başlangıç ​​oyuncusu yerine yedek olarak daha fazla oyunda oynarlarsa hak kazanırlar.

Başka herhangi bir spor veya müsabakada eşdeğer veya benzer bir ödül var mı? Bunlar tercihen büyük sporlar ve büyük müsabakalar içindir.

Basketbol buna yatkın görünüyor çünkü yedek oyuncular önemli bir süre oynuyor ve sadece 5 başlangıç ​​oyuncusu nedeniyle başlangıç ​​rolüne geçme olasılıkları daha düşük olabilir. Amerikan futbolunda, başlangıç ​​oyuncuları genellikle oyunun tamamını oynarlar ve değişiklikler yalnızca yaralanma için veya belirli dizilişler için duruma göre yapılır. Hokeyde, oyuncular sürekli rotasyona girerler (başlangıç ​​çizgisinin en iyisi olması gerekliliğinden bile emin değiller). Futbolda aboneler önemlidir ancak aynı zamanda sınırlıdır, öyle ki bir oyuncu eşit fırsat bulamaz. Beyzbol muhtemelen en iyi denklik olacaktır, ama o zaman bile, çok durumsaldır.
Bir cevap:
user3721227
2017-07-27 03:05:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir yedek oyuncusuna verilen aynı miktarda prestije sahip bir ödül yoktur. Bunun nedeni, diğer sporların çoğunda, futbol veya beyzbolda olduğu gibi, başlangıç ​​oyuncularının tüm oyun boyunca olmasıdır.

En yakın şey, beyzbolda Yılın Major League Baseball Reliever ödülüdür. Çünkü her ikisi de başlamamış olsalar bile bir takımda hangi oyuncunun en büyük etkiye sahip olduğu anlamına geliyor.

Kaynak: Beyzbol AlmanakBu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...