Soru:
Olimpiyatlarda Hile
user527
2012-08-08 01:07:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Güney Afrika'dan Cameron van der Burgh, Londra 2012'de altın madalya kazandı ve 100 metre kurbağalamada dünya rekoru kırdı, ancak o zamandan beri Avusturyalı yüzme ekibinin onu daha fazlasını almakla suçlaması üzerine hile yaptığını itiraf etti Yunus, kuralların izin verdiğinden daha fazla vuruş yapıyor.

Raporlar, temyiz başvurusunda bulunma süresi çoktan geçtiği için altın madalyasının elinden alınmayacağını iddia ediyor ve itirazda bulunulmuyor bu tür bir eylemi garanti etmek için yerinde sistem. Bununla birlikte, madalyalar performans artırıcı ilaç kullananlardan çıkarıldı.

Durum böyleyse, IOC / yönetim organları dopingi kabul eden / kanıtlayanlardan madalyaları nasıl çıkarabilir? böyle bir hile yaptığını kabul eden / kanıtlayanlardan değil mi?

Doping için kurallar olduğunu varsaymam gerekir, ancak bu tür hile / kural bükme için değil.
Bu tür vakaları düşünmek için "her şeyi kapsayan" bir şey bile yok mu?
Açıkçası, olumsuz oy almanıza şaşırdım. Bana güzel bir soru gibi görünüyor.
Bir cevap:
Bogdanovist
2012-08-08 03:53:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bireysel Federasyonlar, bu durumda FINA, bu nitelikteki tüm kararları IOC değil, verir. Sadece FINA, belirli bir durum için sahip olduğu kurala uyarak bir kişiyi madalyadan çıkarabilir. Belirtildiği gibi, temyiz süresi geçti, bu nedenle bu sonuç, FINA tarafından onaylanmış tüm etkinliklerin geçerli olduğu kurallara göre geçerli olacaktır.

Olimpik bir spor olarak kabul edilme şartlarının bir parçası olarak, tüm Federasyonlar aşağıdakilere uymalıdır. WADA tarafından öngörülen dopingle ilgili kurallar. Diğer hile biçimlerinin veya şüpheli eylemlerin çoğunun çok ötesine geçen madalyaların geriye dönük olarak elden çıkarılması da dahil olmak üzere bunlar oldukça zordur.

Kayıt için, bu durumda kurallar veya bunların uygulanması suçlanacak ve sporcu (lar) değil. van der Burgh yalnızca aşırı dürüstlükten suçludur (ve bu bir Avustralyalı'dan gelmektedir). Bu, basketbolcuların seyahat kurallarını esnetip, hakemlerin rahat bir yorumu nedeniyle bundan kaçtığını söylemekle aynı. Bu hile mi? Sanmıyorum, sadece empoze edilen kısıtlamalar dahilinde performansı optimize etmek.

+1 Güzel cevap. Kuralları "uygulamak" ile "hile yapmak" konusunda iyi bir nokta. "Rahat" ise, oyuncular böyle bir kuraldan ellerinden geldiğince yararlanacaklardır.
Şuradaki bir eşitlikle ilgili [bu] (http://sports.stackexchange.com/questions/1025/what-happens-if-there-is-a-tie-during-an-olympic-race/1027#1027) soruya bakın 2012 ABD Atletizm Denemeleri .... böyle bir durumu zorlamak için bir kuralın "eksikliği" açısından benzer durum.
FINA, bu tür suçları yakalamak için su altı kameralarını denedi, sanırım önümüzdeki birkaç yıl içinde bunların devreye gireceğini göreceğiz. Ya öyle ya da meme felci ile ilgili kuralları yeniden gevşetecekler.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...