Soru:
Genç ve rekabetçi bir yüzücü için daha fazla yüzme veya alternatif aktiviteler / sporlar?
P Sellaz
2014-03-02 02:55:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kızım 7 yaşında. Yüzmeyi çok seviyor ve yaklaşık 6 ay önce uygun bir kulübe katıldı. Biraz geride kalan ağabeyiyle sırf hoşuna gittiği için ders almaya da devam etti.

Yaklaşık 38 saniyede 50 metre serbest yüzebilir ve 47 saniyede kurbağalama yapabilir ve kulübündeki benzer yaştaki diğer çocuklardan fark edilir derecede hızlıdır. Asgari yaş 8 olduğu için hiç bir gala / karşılaşmada yarışmamıştı, bu nedenle bunlar kulüp koçları tarafından kaydedilen sürelerdir.

Şu anda her seferinde bir saat olmak üzere haftada 3 gün antrenman yapıyor. yarım saatlik "ders".

Bölgesel kalkınma ekibinden koç yakın zamanda gelip onu antrenmana davet etti. Haftada 6 gün havuzda antrenman (her biri 1,5 saat), bazıları 05: 00'da başlangıç ​​eğitimi, artı 2 gün akşam kurak arazi eğitimi (her biri 1 saat) anlamına geliyor

Şahsen bunun çok fazla olduğunu düşünüyorum 7 yaşındaki bir çocuk için tavsiye almak için etrafta soruyorum ve görünüşe göre 2 rakip görüş var: 1. Mümkün olduğunca sık antrenman yapın (yani, davet edildiği bu yeni antrenmanı yapın), çünkü genç bir yüzmeyi sırtında tutan 3 ana unsur, bu programda yoğun bir şekilde üzerinde çalışılan güç, genel zindelik ve tekniktir. Haftada 3 gün yüzme eğitimine devam edin, bu da az önce bahsedilen 3 unsur üzerinde işe yarayacak, ancak yüzmeyi tamamlayan başka bir sporu / aktiviteyi ele alacaktır. Önerilenler senkronize yüzme ve jimnastiktir. Zaten haftada bir saat jimnastik yapıyor ve ayrıca bir saat daha futbol (futbol) oynuyor. Bunlardan herhangi biri, ikisinden de zevk aldığı için muhtemelen genişletilebilir. Senkro ile belirsiz bir şekilde ilgileniyor, ancak bu, bize yakın bir merkezde yapılmadığı için bizim için biraz rahatsız edici. Bu yaklaşımın argümanı, yüzme söz konusu olduğunda onu tüketmeyeceği ve aynı zamanda yüzmeyi tamamlayacak şekilde gücünü ve zindeliğini geliştireceği gibi görünüyor.

Bu bölgesel yüzme takımı antrenmanını yapmak için oldukça hevesli görünüyor, ancak aynı zamanda biraz daha futbol veya jimnastik yapmaya da meraklı. Her ikisinde de iyi, ancak pek de iyi değil (bu nedenle pek çok iyileştirme için yer var)

Temel olarak, onun için düşündükleri eğitim türünün 7 yıl boyunca çok fazla olmasından endişeleniyorum -yaşında ve yüzmekten bıkacak, bu büyük bir utanç olur. Öte yandan, yüzmede gerçekten başarılı olma potansiyeline sahipse ve gerekli olan rota buysa, denememek de utanç verici görünüyor.

Herhangi bir tavsiye / yorum olurdu çok hoş karşılanacaktır.

Dört yanıtlar:
Robert Long
2014-03-02 15:58:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu, 7 yaşındaki bir çocuk için bana çok fazla yüzme eğitimi gibi geliyor. Çocuklarım rekabetçi yüzme eğitimi veriyorlar ve onları sabah 5'e kadar başlatmayı hayal edemiyorum! Birincisi, gece kaçta yatacak? Yeterince uyumak, bahsettiğiniz 3 unsurdan daha fazla değilse de önemlidir. Görünüşe göre genç yüzücüler erken yaşta çok zorlanıyor. Antrenman yoğunluğunun daha kademeli olarak artması gerektiğini düşünüyorum. Eğer 7 yaşında haftada 8 kez yüzme antrenmanı yaparsa, 8,9,10 yaşında ve daha sonra, buna bağlı kaldığını varsayarsak ne yapacak? 7 yaşında haftada 3 kez bana mantıklı geliyor. Belki 9 yaşında daha yoğun antrenman programına gidebilir, sonra 12'de tekrar hızlandırabilir vb.

Bu arada, ben bir yüzme koçu değilim, sadece ilgilenen bir ebeveynim.

süper erken yüzme çalışması oldukça normaldir. Yazları büyürken gün doğumunda bir açık havuz güvertesinde titrediğime dair oldukça net anılarım var.
Millie Smith
2014-03-28 02:33:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Diğer yaklaşımı alacağım. Yeni eğitimi destekliyorum. 1.5 saat, lisede yüzeceği 2-3 saatten daha az. Yeterince seçkinse, o zaman daha da fazla olacaktır.

Tükenmişlik her zaman bir endişe kaynağıdır. Rahatlatıcı bir şey, Missy Franklin'in görünüşe göre kızınız için düşündüğünüze çok benzer bir egzersiz rejimine sahip olmasıdır. Haftada 5 veya 6 gün birkaç saat yüzdü ve iki gün kurak toprak geçirdi. Ve birkaç kez kulüp yüzmeyi bırakan harika bir yüzücü tanıyordum. Yine de her zaman ona geri döndü.

Kuşkusuz tükenmişlik alanında önyargılıyım. Onun yerine fazladan çalışmayı tercih ederim. Senin kızın gibiydim - benim yaşımdaki tüm yüzücülerden daha hızlı. Yine de liseden önce sadece yazları yüzdüm. Sadece yaz yüzen herkesi yenebilirdim. Ama birçok kulüp yüzücüsü beni uçurdu. Bir çok yüzücünün kulübe katılmasını, toplanmasını, tekniklerini düzeltmesini ve beni yavaşça yakalayıp geçmesini izledim. Nefret ettim ama ailem beni asla yıl boyunca koymazdı. Hala denemeyi çok isterdim. Teknik ve toplu, eksik olan her şeydi. Gerçekten yapmak istiyorsa, onu geri tutmaya çalışmam. Ekstra antrenmandan sıkılırsa, her zaman bir süreliğine mevcut kulübüne geri dönebilir.

Sabah 5, 7 yaşındaki biri için çok erken. Yeterince erken yatıp yatamayacağını görmen gerekecek.

ABD Yüzme dalında 50 metrede 28,59 10 ve altı kızlar rekoru. Bu, ulusal bir rekor için 3 yıl içinde 10 saniye tıraş olması gerektiği anlamına geliyor. Ulusal bir rekor kırmak o kadar zor olmasaydı, kızınızın doğru eğitim çalışmasıyla buna çok yaklaşabileceğini düşünmeye meyilliydim.

Agent Lu
2019-07-03 22:18:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Denemeniz gerektiğine inanıyorum. Kızınız her zaman devam edebileceğinden gerçekten hoşlanmıyorsa, en azından ona harika bir yüzücü olma şansını vermelisiniz. Bir sporda iyi olmanın gerçek anahtarı erken başlamak ve rekabetçi olmaktır. Rekabetçi futbola çok genç yaşta başladım ve sadece 6 civarında haftada 3 gün bir buçuk saat antrenman yaptım. Bununla birlikte, yüzerken yaralanmadan çok daha fazla antrenman yapılabilir çünkü yüzmenin kaslar ve kemikler üzerinde daha az etkisi vardır. Denemenizi ve beğenip beğenmediğini görmenizi öneririm. Bunu yapmazsa, eski yüzme ve daha az rekabetçi spor yapma rutinine geri dönebilir. :)

LSU Moose
2016-07-21 04:38:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Evet, onun yaşındaki bir çocuk için bu çok fazla. Çok daha yaşlı olana kadar altı haftada bir antrenmana başlamadım ve ergenlik çağına kadar sabah egzersizlerine başlamadım. Açıkça sevdiği şeyden nefret ettirme riskini alacaksınız. Bu risk almaya değmez.

Diğer şey hakkında da komik bir tavsiyeniz var gibi görünüyor. Haftada dört kez yüzdüğünüzde, çocuğunuza yeni bir spor bulmanız kesinlikle gerekmez. Gerçekten istemediği sürece. Çocukların uykuya ihtiyacı var ve spor tesisleri etrafında takılmaktan başka ilgi alanlarına ihtiyaçları var. Kendiliğinden gelsin. Sporu sevmeyi öğrenirse, er ya da geç yapmaktan kaçınabileceği bir şey olmayacak.

Bunu kişisel deneyimlerimden söylüyorum. 23 yıl yarıştım ve hala yüzüyorum ve ustalar (yetişkin yaş grubu) yüzmede yarışıyorum. Çocukken herhangi bir zamanda kendimi buna itilmiş hissetseydim, artık sevdiğim ve hayatımın geri kalanında oynayacağım bir spor yapmazdım. Spor muhabirlerinin sporunuz için ne kadar fedakarlık yapmanız gerektiğini söylediklerini ne kadar sık ​​duyduğunuzu biliyor musunuz? Neden bahsettikleri hakkında hiçbir fikirleri yok. Benim için fedakarlık yüzememek olurdu. Tam da onu sevmeyi öğrendiğim için, çocukken yavaş yavaş bana yaptığı tüm ödülleri kazandırdı. Yüzmeye başlayan tüm çocuklar için de aynısını diliyorum.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...