Soru:
Pole pozisyonu sürücüsünün küme düşmesi F1'de nasıl yönetiliyor?
Ale
2016-04-30 19:22:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Eleme konusunda en iyi zamanı alan sürücü "daha düşük" bir ızgara konumuna düşürülürse (örneğin, şanzımanın veya motorun değiştirilmesi vb.) söz konusu sürücünün istatistiklerinde ne değişir?

Bu yarış bir pol pozisyonu olarak sayılıyor mu değil mi?

Formula 1 ve Formula E'nin farklı kuralları var mı?

F1'de pol pozisyonu için puan yok, bu yüzden gerçekten önemli değil. Resmi kayıtlar, herhangi bir ceza da dahil olmak üzere, cezanın ne olduğunu vb. Belirten bir dipnotla birlikte sıralama pozisyonunu gösterecektir, ancak resmi başlangıç ​​pozisyonları cezalardan sonra olacaktır.
Iki yanıtlar:
Noir Antares
2016-07-21 09:56:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

F1'deki bir sürücünün istatistiklerinde tek zaman kutup pozisyonu, ilk kutup pozisyonunda yarış başlangıç ​​tablosunda resmi olarak sınıflandırıldıkları zamandır.

Monako'da bulunan Michael Schumacher buna iyi bir örnek olabilir. 2012, pole pozisyonunda kalmasına rağmen, Catalunya'da Sergio Perez ile yaptığı çarpışmadan aldığı 5 sıra grid cezası ile 6. sırada başladı. 2.lik kazanan Mark Webber, Schumacher'in cezasından sonra yükseldiğinde pol pozisyonu aldı.

Bu, Schumacher'in F1 kariyerinde 69. pol pozisyonu olacaktı, ancak yarışa pole pozisyonunda başlamadı, sayılmadı. Bu nedenle, pol sayısı 68'de kaldı ve tanınan son pol pozisyonu hala 2006 Fransa GP'siydi.

Joey
2016-05-26 06:40:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Formula 1 (AFAIK) için - direk veya herhangi bir sıralama pozisyonu sayılmaz. Nitelikli olması veya ana ırk olması aslında önemli değil. Herhangi bir ceza (örneğin yarıştan sonra uygulanan süre cezası) bir sürücü ızgarasını / yarış konumunu düşürebilir.

FIA yönetmeliklerinde http://www.fia.com/regulations/regulation / fia-formula-one-world-championship-110Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...