Soru:
Krikette kızakla ilgili suçlamalar / eylemler nelerdir?
NetStarter
2013-10-08 15:40:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kızak, bir Oyuncunun zihnini oyunundan farklılaştırmak ve oyununa odaklanmasını zorlaştırmak için kullanılır, bu da oyuncunun oyundaki performansını etkileyen oyuna konsantre olur.

Usta olarak kızak kullanılır Avustralya, İngiltere ve Batı Hint Adaları gibi birçok uluslararası kriket takımının silahı.

Kızakla ilgili suçlamalar nelerdir?

belirli bir yasaklama süresi, maç ücreti tutarı veya diğer masraflar.

Kızak için belirlenmiş kriket kuralları var mı?

Harbhajan-Symonds olayı (Monkey- Harbhajan Singh tarafından Andrew Symonds tarafından kızakla kayma suçu olarak kabul edilen ve üç maç yasağı önerildiği ve daha sonra bir kanıtı olmadığı için kaldırıldığı ancak Level 2.8 suçu (kötüye kullanım ve hakaret, Irkçılık) suçunu kabul ettiği ve maç ücretlerinin yüzde 50'si para cezasına çarptırıldı.

Böyle bir durumda ya tüm takım suçlu bulunursa?

düşünülen kriket maçlarını oynadıkları için hepsi suçlu kabul edilecek ve yasaklanacak mı?

Cezayı kim alacak?

ceza olarak alınan para, kızaklanan oyuncunun kime veya oyuncunun ait olduğu takıma veya ICC'ye aittir

[Kanun 42 (Adil ve haksız oyun)] (http://www.lords.org/mcc/laws-of-cricket/laws/law-42-fair-and-unfair-play/) okudum. Ama bununla ilgili hiçbir şey bulamadım. Gerçekten iyi bir cevap arıyorum. +1. Ancak, kızak için farklı seviyelerde olabileceğinden, kızak için * belirtilen * ücretler olup olmadığından emin değilim. Tamamen hakem IMO ile eşleşecek.
Bir cevap:
SeanWM
2013-10-08 19:24:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kızak, esasen sadece rakip takımın / oyuncunun dikkatini dağıtmak için değersiz bir konuşmadır. Her rekabetçi sporun bir parçasıdır. Böyle bir şey için belirli bir ücret veya kural yoktur. Bununla birlikte, genellikle zayıf sportmenlik, sözlü taciz veya kişisel taciz ile karıştırılır, bu durumda daha ciddiye alınır. Daha sonra bunun ne kadar ağır olduğuna ve cezanın ne olması gerektiğine karar vermek hakeme kalmıştır.

Gerçekten, bu sıcak bir konu. Bu uzun zamandır devam eden bir tartışma ve sadece krikette değil. Bence oyuna biraz eğlenceli, şakacı mizah ve iyi rekabet katıyor ama bir sınır var ve aşıldığında hakem kararını verecek.

şaka kriketin bir parçasıdır, kızak hiçbir yere gitmez: o)


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...