Soru:
Tenis turnuvası çekilişleri nasıl belirlenir?
br19
2016-01-18 09:53:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

2016 Avustralya Açık (erkekler) (kadınlar) çekilişinin, aşağıdaki gibi turnuvalarda yaygın olan ilk sıra ve alt sıra biçimine uygun olmadığı görülüyor. NCAA Koleji basketbol turnuvası. Örneğin, Serena Williams 35. sırada Camila Giorgi, 90. sırada yer alan Su-Wei Hsieh 81. sırada yer alan Jelena Ostapenko ile oynuyor.

Bu çekilişler nasıl yaratılıyor?

için Avustralya Açık mı?

Diğer Büyükler

Bir cevap:
Ale
2016-01-18 13:14:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

En iyi oyuncuların konumu (Grand Slam Turnuvaları için 32) resmi sıralamalara göre belirlenir, ardından doğrudan ana çekilişe giren diğer oyuncular çekilişe gelir.

Bu mümkün mü? 33. oyuncu (eğer ilk 32 oyuncu Grand Slam'e katılırsa) ilk tura karşı çekiliş numarası 1 oynamak için çekilir.

İşte Avustralya Açık 2016 çekilişinin videosu

Bu kural her turnuva, Grand Slam ve küçük turnuvalar için geçerlidir.

Ana çekilişte ayrıca turnuva direktörleri (Wild Cards) ve eleme için atanan ücretsiz slotlar vardır. Sıralama için doğrudan ana çekilişe girmeyen tenisçiler elemeyi oynayabilir. Eleme çekilişleri de aynı şekilde yönetiliyor.

Auckland 2016 çekilişinde Mariana Duque-Marino'daki "son" tenis oyuncusunun doğrudan kabulünü (kalifikasyon gerekmiyor) görebilirsiniz. (78. sırada), sıralama oyuncuları için 4 yuva ve 2 Wild Card var.

Geçmişte sıralama kuralları çok yakından takip edilmiyordu: belki çimde güçlü ve toprakta zayıf oyuncular olabilir. burada biraz ayarlama, ancak bu yol birçok tartışmaya yol açtığı için artık "sıralama kurallarına" uyulmaktadır.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...